Newey přirovnal nominaci Ricciarda k sázce na Hilla

Red Bull Racing se rozhodl sáhnout po mladém talentu, i když měl možnost získat osvědčeného jezdce. Je přesvědčený, že vychová novou hvězdu.
Newey přirovnal nominaci Ricciarda k sázce na Hilla

Rozhodnutí Red Bullu nahradit Webbera Ricciardem bylo známé již delší dobu, takže vedení stáje z Milton Keynes teď v podstatě jen vysvětlovalo, proč si vybralo mladého Australana, a ne Kimiho Räikkönena, který byl druhým kandidátem.

"Mohli jsme vzít zkušeného jezdce, u kterého by byly zaručené výsledky na relativně známé úrovni, nebo jsme si také mohli vzít mnohem mladšího jezdce v naději, že se vyvine na velmi vysokou úroveň," komentoval šéfdesignér Adrian Newey.

"Podívali jsme se na tu druhou možnost a dospěli k závěru, že z mladších jezdců je nejslibnější Daniel. Z pohledu Red Bullu to také sedí, protože je podle Christiana a mě nejslibnější z programu Red Bullu pro mladé jezdce."

"To rozhodnutí mi trochu připomnělo podobnou situaci, ve které jsme byli za mého působení u Williamsu. Nigel Mansell odcházel a my jsme potřebovali někoho vedle Alaina Prosta. Mohli jsme si nechat Riccarda Patreseho nebo vsadit na mladého jezdce jménem Damon Hill, který byl v té době naším testovačem. Myslím, že je dobré přivádět novou krev a dávat slibným jezdcům šanci."

Důvody pro volbu Ricciarda vyjmenoval také šéf stáje Christian Horner. "Přišel do juniorského týmu Red Bullu v roce 2008 a během jeho juniorské kariéry ve formuli 3 a Světové sérii Renault jsme viděli, že dokáže vyhrávat závody a šampionáty."

"Vyčníval v každé této kategorii a my jsme jeho pokrok sledovali s velkým zájmem. Má všechny vlastnosti, které jsou potřeba pro jezdění u našeho týmu. Je přirozeně schopný, má dobrou osobnost a dobře se s ním pracuje."

"Daniel ví, co od něj tým očekává, bude se rychle učit a jeho vývoj se bude odehrávat ve střednědobém až dlouhodobém horizontu. Sedačka u našeho týmu je nádhernou příležitostí a já si myslím, že bude velkou hvězdou budoucnosti."

Další článek: Daniel Ricciardo oficiálně potvrzen jako Vettelův týmový kolega

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00