Newey podepsal s Red Bullem na další roky, ale zřejmě jen jako poradce

Red Bull částečně potvrdil informace německého Auto Motor und Sport. Adrian Newey sice s rakouskou stájí podepsal smlouvu na další roky, ale v jiné roli.
Newey podepsal s Red Bullem na další roky, ale zřejmě jen jako poradce

Newey by se měl od příštího roku přesunout do role konzultanta a v rámci Red Bullu se bude podílet také na jiných projektech. 

Red Bull krátce před startem Velké ceny Kanady oznámil, že s Neweym prodloužil smlouvu na další roky, přesná délka kontraktu není známa. 

 

Newey prodloužil smlouvu, ale spíše jako poradce

 

„V rámci této nové dohody bude Adrian pracovat na nových projektech Red Bull Technilogy, jakož i na poradenství pro Infiniti Red Bull Racing.“

Další informace mají být zveřejněny později. Newey není spokojen s novými pravidly, která už neumožňují tak velký vývoj v oblasti aerodynamiky. 

Red Bull v současné době buduje nedaleko Milton Keynes technologické centrum, které by se mělo věnovat vývoji různých věcí od aut až po lodě. Newey by tak mohl najít uplatnění právě tam.

AMuS: Adrian Newey končí ve formuli 1

AMuS: Adrian Newey končí ve formuli 1

„Je skvělé, že jsme dospěli k dohodě a bude i nadále poskytovat poradenství a mentoring, aby mohl jít tým kupředu. Existují nějaké zajímavé nové projekty, které budou představeny  v pravý čas“, říká šéf týmu Christian Horner. 

Otázkou zůstává, jak velká bude nyní Neweyho role v závodním týmu Red Bullu. Z prohlášení lze dovodit, že na současné pozici skončí a bude působit pouze jako poradce.

Zajímavé postřehy některých novinářů

 

Další článek: Ferrari nepřímo utnulo spekulace: Kimiho vyhodit nechce

11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.00–12.00
2. trénink 14.30–15.30
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00