Newey podepsal s Red Bullem na další roky, ale zřejmě jen jako poradce

Red Bull částečně potvrdil informace německého Auto Motor und Sport. Adrian Newey sice s rakouskou stájí podepsal smlouvu na další roky, ale v jiné roli.
Newey podepsal s Red Bullem na další roky, ale zřejmě jen jako poradce

Newey by se měl od příštího roku přesunout do role konzultanta a v rámci Red Bullu se bude podílet také na jiných projektech. 

Red Bull krátce před startem Velké ceny Kanady oznámil, že s Neweym prodloužil smlouvu na další roky, přesná délka kontraktu není známa. 

 

Newey prodloužil smlouvu, ale spíše jako poradce

 

„V rámci této nové dohody bude Adrian pracovat na nových projektech Red Bull Technilogy, jakož i na poradenství pro Infiniti Red Bull Racing.“

Další informace mají být zveřejněny později. Newey není spokojen s novými pravidly, která už neumožňují tak velký vývoj v oblasti aerodynamiky. 

Red Bull v současné době buduje nedaleko Milton Keynes technologické centrum, které by se mělo věnovat vývoji různých věcí od aut až po lodě. Newey by tak mohl najít uplatnění právě tam.

AMuS: Adrian Newey končí ve formuli 1

AMuS: Adrian Newey končí ve formuli 1

„Je skvělé, že jsme dospěli k dohodě a bude i nadále poskytovat poradenství a mentoring, aby mohl jít tým kupředu. Existují nějaké zajímavé nové projekty, které budou představeny  v pravý čas“, říká šéf týmu Christian Horner. 

Otázkou zůstává, jak velká bude nyní Neweyho role v závodním týmu Red Bullu. Z prohlášení lze dovodit, že na současné pozici skončí a bude působit pouze jako poradce.

Zajímavé postřehy některých novinářů

 

Diskuze (21) Další článek: Ferrari nepřímo utnulo spekulace: Kimiho vyhodit nechce
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.
10. prosince | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.