Newey o Renaultu: Nespolupracují, nevidíme světlo na konci tunelu

Dannil Kvjat dnes nevyjel do závodu. Nebylo to kvůli pohonné jednotce ale z důvodů problémů s převodovkou. Motor od Renaultu ale trápil Red Bull po celý víkend, na trati dnes zůstal stát Verstappen a co je důležité, výkonnostní posun, který Renault sliboval, se vytratil.
Newey o Renaultu: Nespolupracují, nevidíme světlo na konci tunelu

Newey od letošního roku pracuje v F1 jen na poloviční úvazek. I kdyby se ale vrátil, Red Bullu by to asi nepomohlo. Problém je totiž v pohonné jednotce od Renaultu. Ten sliboval, že stáhne ztrátu na Mercedes. Red Bull ale nakonec ani nebojuje s Ferrari a Williamsem.

„Stále se snažíme jim nabídnout pomoc a pokoušíme se zapojit, ale zdá se, že je tam neochota spolupracovat,“ řekl Newey pro Telegraph. „Jedna věc je, pokud bychom se nenacházeli v pozici, kdy jsme konkurenceschopní, ale viděli bychom cestu, která nás z toho dostane ven. Něco jiného ale je, když nejste konkurenceschopní a váš partner zdá se nechce spolupracovat. Upřímně, neznám příčinu.“

Náskok Mercedesu dovedeme zkrátit na polovinu, věří Renault

Náskok Mercedesu dovedeme zkrátit na polovinu, věří Renault

„Během předsezónních testů jsme měli 12 dní a filmovací den a během toho všeho šest velkých poruch.“

„Je velmi frustrující, že jsme tlačení do takovéto pozice, kdy jsme dostali motor, který je dost vzadu a kvůli všem těm problémům ani nevidíte světlo na konci tunelu.“

Foto: Red Bull Media House

Další článek: Pódium je jako vítězství, radoval se v cíli třetí Vettel

18. ledna | Nezískal titul, ale stal se legendou... Gilles Villeneuve by dnes oslavil 70.
17. ledna | Toro Rosso alias Alpha Tauri potvrdilo, že prošlo crash testy.
17. ledna | Carlos Sainz vyhrál potřetí Dakar. Alonso 13.
16. ledna | Tata Communications po osmi letech ukončila partnerství s F1 při spolupráci na digitální transformaci sportu, uvedl Reuters.