Newey: Motor hraje hlavní roli

Adrian Newey si myslí, že pro soupeře bude velmi obtížné zacelit mezeru, kterou mají na Mercedes. Pohonná jednotka je podle něj klíčová.
Newey: Motor hraje hlavní roli

Newey pro Sky Sports řekl, že pro Renault bude hodně těžké dotáhnout se na Mercedes a totéž platí pro Hondu, o které ale zatím nic nevíme.

„Mohou se Renault a Ferrari dostat na úroveň Mercedesu? Bude to velmi náročný úkol a samozřejmě nevím, v jaké formě nastoupí Honda. S mírně slabším motorem, ale vynikajícím šasi pořád můžete vyhrávat. Platí to také obráceně. My máme slušnou rovnováhu mezi motorem a šasi, a tak by to podle mě mělo být.“

Symonds o vývoji Williamsu 

Symonds o vývoji Williamsu 

Konstruktér, který od letošního roku dělí čas mezi F1 a závodní lodě, poněkud bagatelizuje formu Williamsu. „Je zřejmé, že vloni dominovaly motory, což jsme viděli na skoku Williamsu. Samozřejmě, Williams odvedl dobrou práci, ale myslím, že to, co udělalo rozdíl, byl motor.“

Další článek: Vstup do F1 je jen o penězích, říká Sam Bird

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.