Newey: Mercedes možná schovává významnou technickou inovaci

Šéfdesignér Red Bullu Adrian Newey přemýšlí o důvodech nasazení nového Mercedesu W03 až do druhých testů. Bývalí mistři světa možná něco skrývají.
Newey: Mercedes možná schovává významnou technickou inovaci

"Německý tisk mi řekl, ať už to je pravda nebo ne, že to jejich auto bylo připravené jezdit už v minulých testech, ale rozhodli se ho nenasadit," řekl k Mercedesu Newey pro Reuters. "Proč by to dělali? Řekl jsem, že netuším, ale důvodem pro něco takového může být, že máte něco na voze, o čem si myslíte, že je velkým přínosem, a dá se to relativně snadno zkopírovat. Neříkám, že to je ten důvod, ale je to možnost."

Newey prozradil, že kopírování technických inovací trvá ve formuli 1 zhruba šest týdnů. "Pokud byste byli ochotni danou věc jen zkopírovat bez vlastního vyhodnocení, protože byste byli přesvědčeni o brilantnosti toho nápadu, dal by se ten čas trochu zkrátit."

"Loni jsme nasadili naše výfuky hned do prvního testu a McLaren sám přiznal, že je zvládl od nás zkopírovat do prvního závodu. S odstupem času se dá říct, že jsme měli jejich nasazení asi trochu oddálit."

Jestli bude na novém mercedesu co kopírovat, ukáží zřejmě už příští testy v Barceloně. Newey konkurenci sleduje pravidelně, ale není to jeho hlavní starost. "Pokud (W03) vyjede a bude o tři sekundy rychlejší, tak ano, samozřejmě, budeme ho studovat. Jinak pouhý fakt, že vyjede později, neznamená, že mu najednou budete věnovat víc pozornosti než ostatním."

"Ostatní vozy samozřejmě sledujete, ale obecně zastávám ten názor, že v tuhle roční dobu je hlavní pochopit svůj vlastní vůz, a ne se starat o to, co dělají ostatní."

Další článek: Nový Mercedes W03 si vyzkoušeli Schumacher i Rosberg

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10