New Jersey očekává, že v oficiálním kalendáři 2014 bude

Podle pořadatelů Grand Prix Ameriky v New Jersey jde vše podle plánu, takže by se jejich závod měl objevit v kalendáři příští sezóny, až ho bude schvalovat FIA.
New Jersey očekává, že v oficiálním kalendáři 2014 bude

Během víkendu italské Grand Prix unikl na veřejnost návrh kalendáře, ve kterém nebylo New Jersey. Bernie Ecclestone však později připustil, že mu stále dává šanci.

"Nikdy jsme neočekávali, že budeme v předběžném kalendáři," řekl pořadatel závodu Leo Hindery v rozhovoru pro Press Association Sport.

"Ale začalo to žít vlastním životem, protože je nás hodně, kdo usilují o místo v kalendáři a ještě v něm nebyli: my, Rusko, Mexiko a také se vrací Rakousko."

Podle Hinderyho Jersey v návrhu nebylo proto, že národní federaci v USA nezaplatilo poplatek. Učiní tak ale prý tento pátek.

"Rozhodnutí o kalendáři (ze strany FIA) padne později tento měsíc, a i když nemůžu nic zaručit, očekáváme, že v něm budeme," dodal.

Další článek: Malé týmy možná nebudou mít peníze na testy, velkým to nevadí

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.