Nevzdávají to. Panthera Team Asia chce být v roce 2022 na startovním roštu F1

Čas od času se objeví spekulace o novém týmu formule 1, které ale nakonec vyšumí do ztracena. Bude mít stejný osud i tým Panthera?
Nevzdávají to. Panthera Team Asia chce být v roce 2022 na startovním roštu F1

Informace o možném novém týmu „Panthera“ se objevily vloni v létě. Asijský tým se sídlem ve Velké Británii své snahy nevzdává. Na startovním roštu chce být v roce 2022, kdy mají vstoupit v platnost nová technická pravidla.

Tým plánoval vstup už v roce 2021, i když je otázkou, jak moc byly tyto plány reálné. Ross Brawn ale vloni prohlásil, že noví účastníci budou moci vstoupit až v roce 2022.

„Než vypukla současná krize, zaměřovali jsme se na rok 2022 a stále hledáme cestu,“ řekl šéf týmu Panthera Team Asia Benjamin Durand pro Motorsport.com.

„Měli jsme skupinu lidí pracujících na autě, kteří dělali nějaké předběžné aerodynamické práce a pokračovali ve spolupráci s investory.“

Na plány potenciálního nového týmu nyní dopadá spíše nejistota.

„Než řekneme více, počkáme, co se stane s F1. Lidé mluví o možnosti koupit si auto (od jiného týmu), takže budeme muset počkat a uvidíme, co se stane.“

Durand řekl, že tým měl na začátku roku, než vypukla krize, základ dohody s jedním z výrobců ohledně dodávky dílů a pohonných jednotek. 

Každý budoucí potenciální tým formule 1 musí projít výběrovým řízením, kdy FIA posuzuje životaschopnost projektu. FIA vloni uvedla, že žádná vážná jednání zatím nevede.

Do formule 1 chce za dva roky vstoupit španělský tým Campos. Už má dokonce jezdce

Do formule 1 chce za dva roky vstoupit španělský tým Campos. Už má dokonce jezdce

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Toyota představí první „hypervůz“ až v říjnu

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.