Nevím, kde budu příští rok závodit, tvrdí Hamilton

Lewis Hamilton odmítl v Monze spekulace, podle kterých se už dohodl s Mercedesem na závodní sedačce pro rok 2013.
Nevím, kde budu příští rok závodit, tvrdí Hamilton

Vlnu spustil Eddie Jordan, když včera v BBC prohlásil, že podle jeho informací Hamilton přestoupí na konci roku do Mercedesu. Později se přidala některá další britská média, že mají podobné signály.

"Ne," odpověděl Hamilton na otázku, zda ví, kde bude příští rok závodit. K jednáním o své budoucnosti dodal: "Chci vítězit. Chcete vítězit v každém roce, co soutěžíte, proto jako jezdci žijeme, týmy také. Je třeba si jen zajistit, že pro to budete na správném místě."

Britský pilot ale nedokázal říct, kdy by jednání mohl uzavřít. Jisté je, že stále diskutuje s McLarenem. "První je třeba říct, že jsem v pokročilé fázi jednání s Lewisem o nové smlouvě," potvrdil sportovní šéf týmu Sam Michal. "Dokud ta jednání neskončí, nebude McLaren moci říct cokoliv definitivně."

Michael zároveň odmítl, že by spekulace o Hamiltonově budoucnosti mohly zkomplikovat práci týmu. "Co se týče rozptýlení, myslím, že k tomu nedochází. Jsme tady, Lewis je tady, připravujeme se na Monzu a jeho cílem je tady Grand Prix Itálie vyhrát. Jako tým jsme na to v každém případě soustředění."

"Myslím, že to nezávisí na jednání o smlouvě, protože ta stejně běží už alespoň měsíc. Jsme soustředěni na Grand Prix, stejně tak Lewis."

Další článek: V Monze zůstávají dva úseky pro DRS, ale jsou kratší než loni

10:01 | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00