Neveu si pochvaluje pozitivní vliv Alonsa na WEC

Šéf světového vytrvalostního šampionátu sportovních vozů FIA WEC Gerard Neveu si v rozhovoru na akci Autosport International pochvaloval vliv Fernanda Alonsa na „jeho“ sérii. Španěl přivedl k vytrvalostnímu seriálu nové fanoušky v době, kdy se WEC potýkalo s odchodem Porsche z královské třídy LMP 1.
Neveu si pochvaluje pozitivní vliv Alonsa na WEC

Fernando Alonso si na konci roku 2017 během nováčkovských testů v Bahrajnu poprvé vyzkoušel prototyp Toyota TS050 Hybrid třídy LMP 1. S japonským továrním týmem následně absolvoval kompletní „supersezónu“ 2018/2019, během které spolu se Sébastienem Buemim a Kazukim Nakadžimou dvakrát vyhrál slavné Le Mans. Posádka Toyoty #8 navíc získala i tituly mistrů světa.

Bývalý španělský pilot formule 1 přišel do WEC těsně poté, co se ze třídy LMP 1 stáhl tovární tým Porsche. Toyota tak zůstala jedinou tovární stájí v královské kategorii, díky Alonsově přítomnosti však i tak šampionát WEC získal nové diváky, což si uvědomuje i Gerard Neveu. Podle jeho slovo toho Alonso pro WEC „hodně udělal“.

Alonso by se chtěl na Dakar vrátit pro vítězství

Alonso by se chtěl na Dakar vrátit pro vítězství

„Nedovedete si to představit, bylo to obrovské. On patří mezi superstar nejenom kvůli tomu, že je skvělým pilotem, ale také kvůli jeho osobnosti a charakteru,“ řekl Neveu na adresu Alonsa.

„Faktem je, že miluje motorsport, prostě miluje řízení. Říkal mi, že jeho cílem je vyhrát všechny velké šampionáty.“

A jak se s Fernandem Alonsem spolupracuje? Podle Neveua to není žádný problém. „Velmi pěkně. Je velmi jednoduché s ním pracovat.“

„Soustředí se pouze na to, že miluje řízení, což rád sdílí se svými fanoušky. To je celé. Perfektně to koresponduje s hodnotami vytrvalostního motorsportu.“

Foto: Toyota Gazoo Racing 

Další článek: Na rozšiřování kalendáře by si lidé z F1 neměli stěžovat, říká Todt

11:32 | O případném odkladu Grand Prix Velké Británie se rozhodne do konce dubna...
31. března | Týmy zavřely své továrny na tři týdny. Fred Vasseur ale proto odkaz uvedl, že se může tato přesunutá letní přestávka kvůli úspoře nákladů prodloužit...
28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.