Neveu si pochvaluje pozitivní vliv Alonsa na WEC

Šéf světového vytrvalostního šampionátu sportovních vozů FIA WEC Gerard Neveu si v rozhovoru na akci Autosport International pochvaloval vliv Fernanda Alonsa na „jeho“ sérii. Španěl přivedl k vytrvalostnímu seriálu nové fanoušky v době, kdy se WEC potýkalo s odchodem Porsche z královské třídy LMP 1.
Neveu si pochvaluje pozitivní vliv Alonsa na WEC

Fernando Alonso si na konci roku 2017 během nováčkovských testů v Bahrajnu poprvé vyzkoušel prototyp Toyota TS050 Hybrid třídy LMP 1. S japonským továrním týmem následně absolvoval kompletní „supersezónu“ 2018/2019, během které spolu se Sébastienem Buemim a Kazukim Nakadžimou dvakrát vyhrál slavné Le Mans. Posádka Toyoty #8 navíc získala i tituly mistrů světa.

Bývalý španělský pilot formule 1 přišel do WEC těsně poté, co se ze třídy LMP 1 stáhl tovární tým Porsche. Toyota tak zůstala jedinou tovární stájí v královské kategorii, díky Alonsově přítomnosti však i tak šampionát WEC získal nové diváky, což si uvědomuje i Gerard Neveu. Podle jeho slovo toho Alonso pro WEC „hodně udělal“.

Alonso by se chtěl na Dakar vrátit pro vítězství

Alonso by se chtěl na Dakar vrátit pro vítězství

„Nedovedete si to představit, bylo to obrovské. On patří mezi superstar nejenom kvůli tomu, že je skvělým pilotem, ale také kvůli jeho osobnosti a charakteru,“ řekl Neveu na adresu Alonsa.

„Faktem je, že miluje motorsport, prostě miluje řízení. Říkal mi, že jeho cílem je vyhrát všechny velké šampionáty.“

A jak se s Fernandem Alonsem spolupracuje? Podle Neveua to není žádný problém. „Velmi pěkně. Je velmi jednoduché s ním pracovat.“

„Soustředí se pouze na to, že miluje řízení, což rád sdílí se svými fanoušky. To je celé. Perfektně to koresponduje s hodnotami vytrvalostního motorsportu.“

Foto: Toyota Gazoo Racing 

Další článek: Na rozšiřování kalendáře by si lidé z F1 neměli stěžovat, říká Todt

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
16. června | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
16. června | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00