Neuvěřitelný závod, říká třetí Verstappen

Max Verstappen z Red Bullu obsadil ve Velké ceně Brazílie třetí pozici. Jeho týmový kolega Daniel Ricciardo skončil osmý.
Neuvěřitelný závod, říká třetí Verstappen

Verstappen si na startu závodu poradil s Kimim Räikkönenem a po chvíli také s Nicem Rosbergem, čímž se dostal na druhé místo. Na něm se udržel i po dramatickém momentu, kdy na velmi mokré trati dostal v nájezdu na cílovou rovinku smyk, který však dokázal zvládnout a ještě si udržet pozici před Rosbergem.

Red Bull se u Verstappena rozhodl zariskovat a přezout na přechodné pneumatiky. To se však ukázalo jako špatná volba a Nizozemec tak musel znovu do boxů pro pneumatiky do mokra. Kvůli tomu se v pořadí propadl až mimo nejlepší desítku.

Verstappen se však dokázal i díky několika velmi povedeným předjížděcím manévrům probojovat na třetí pozici. Za svůj výkon rovněž letos poosmé vyhrál anketu Jezdec dne.

„Byl to neuvěřitelný závod, byly tu červené vlajky, náročné podmínky, obzvlášť na cílové rovince to opravdu, opravdu klouzalo,“ řekl Verstappen.

„Při posledním restartu jsem dokázal předjet Nica. Byl jsem v klidu, pak jsem ale měl ten dramatický moment. Lehce jsem se dotkl obrubníku, dostal jsem se do smyku, zablokovala se mi všechna čtyři kola. Dokázal jsem se vyhnout bariéře a pokračovat na druhé pozici.“

„Rozhodli jsme se přezout na přechodné pneumatiky, bohužel pak ale začalo pršet, takže to nevyšlo. Potom jsem byl, myslím, patnáctý, čtrnáctý, pak tam bylo pár skvělých předjížděcích manévrů. Dostat se díky tomu na pódium je úžasné.“

Ricciardo je frustrovaný

Ricciardo obsadil v závodě osmou pozici. Australan v závodě dostal penalizaci 5 sekund, kterou si odpykal během zastávky v boxech, za to, že zajel do boxů v době, kdy byly uzavřeny.

Když ve 13. kole havaroval v nájezdu na cílovou rovinku Marcus Ericsson, zablokoval svým sauberem vjezd do boxů. Ricciardo do nich však vjel i přesto, že boxová ulička byla po Ericssonově havárii uzavřena.

„Byl to frustrující závod,“ řekl Australan. „Nikdy jsme neměli pocit, že máme štěstí na strategii. Vždy, když jsme udělali změnu na pneumatikách, tak byl safety car nebo červená vlajka.“

„Největším problémem pro mě ale dnes byla viditelnost, což byl problém, protože moje hledí se neustále zamlžovalo. Měl jsem hledí otevřené a snažil jsem se to otřít, nikdy předtím se mi to nestalo, drželo mě to vzadu.“

„Je to škoda, protože auto mělo na víc než na osmé místo, když jsme měli volnou trať, tak byla naše rychlost dobrá. Dnes to bylo zrádné, tak například s Kimim (Räikkönenem). Neviděl jsem, že přede mnou naboural. Že naboural, jsem zjistil až potom, když jsem se vrátil do boxů a podíval se na záznam.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (12) Další článek: Výsledky tipovací soutěže po GP Brazílie
20:45 | Ferrari věnovalo zisk pole position Marchionnemu..
11:20 | Možnost deště: FP3: 40 %, Kvalifikace: 60 %
9:59 | McLaren porušil večerku. Pracoval na voze i v období mezi 1:00 a 9:00, kdy je to zakázané. Týmy ale mají dvě výjimky za rok. Tohle byla pro McLaren letos první.
20. července | Podle Sirotkina je nové přední křídlo Williamsu krokem vpřed.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink Ricciardo (1:13.525)
2. trénink Verstappen (1:13.085)
Sobota 21. července 2018
3. trénink Leclerc (1:34.577, mokro)
Kvalifikace Vettel (1:11.212)
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10