Neuvěřitelné, říká Alonso o penalizaci pro Vandoorna

Stoffel Vandoorne klesne na startu Velké ceny Ruska o 15 míst. Důvodem je překročení povoleného počtu komponent pohonné jednotky.
Neuvěřitelné, říká Alonso o penalizaci pro Vandoorna

McLaren nebude jediný, komu letos nevystačí čtyři kusy pohonné jednotky. Blízko k tomu má i Ferrari. Vandoorne ale vyčerpal čtyři kusy už před čtvrtým závodem. Za páté turbo a pátý MGU-H dostane penalizaci 15 míst.

Skoro jako Honda: Ferrari hrozí penalizace, dochází mu turba

Skoro jako Honda: Ferrari hrozí penalizace, dochází mu turba

„Je neuvěřitelné, že ve čtvrtém závodě musíte být penalizováni,“ řekl Alonso. „Je mi ho líto, protože je super jezdec a super talent a ve formuli 1 má těžký start. Doufám, že bude mít štěstí a oba budeme blízko k bodům.“

Alonso zatím nedokončil žádný z prvních tří závodů. Vzhledem k předešlým problémům Hondy by ho nepřekvapily ani problémy v Rusku. Konec konců Vandoorne už jeden měl v prvním tréninku.

Honda prý pracuje na vylepšení pohonné jednotky. Když se na toto téma zeptali Alonsa, reagoval: „Kde? O ničem nevím. Musím se informovat, ale nemyslím, že do Kanady budeme něco mít.“

„Když vezmeme reálné časové hledisko, je těžké mít něco od Hondy. Od McLarenu budeme mít vylepšení aerodynamiky. Myslím, že ve Španělsku bude vůz konkurenceschopnější, pokud jde o šasi a také v Monaku. A v Kanadě doufáme, že dostaneme něco od Hondy, abychom mohli seriozněji bojovat.“ 

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Také poslední trénink ovládlo v Soči Ferrari

16:07 | Mercedes a Renault se dohodli. Esteban Ocon se k Renaultu připojí oficiálně 2. prosince. O den později začínají v Abú Dhabí testy, kterých se může zúčastnit.
11:14 | Romain Grosjean dorazí v únoru do Česka na vyhlášení Zlatého volantu. Jezdec Haasu má k Česku z jistých důvodů blízko. Podrobnosti za chvíli na webu.
19. listopadu | Motor Bottase dorazil na inspekci do továrny v Brixworthu. Pokud bude muset nasadit v Abú Dhabí nový, bude ho čekat penalizace.