Neúspěch placené F1 v Británii: Ecclestone navrhuje volné přenosy

Klesající sledovanost formule 1 ve Velké Británii přiměla Bernieho Ecclestona k diskuzím se Sky Sports o jiném obchodním modelu.
Neúspěch placené F1 v Británii: Ecclestone navrhuje volné přenosy

Od loňského roku si formuli 1 v Británii dělí placená Sky Sports a neplacená BBC. Sky Sports vysílá všechny tréninky, kvalifikace a závody jen pro své abonenty, zatímco BBC měla v přímém přenosu jen polovinu závodů, ze zbytku poskytla jen sestřih.

A čísla za rok 2012 nebyla nijak lichotivá, i když se některá média snažila je prezentovat v dobrém světle různými matematickými úkony prováděnými s celkovou sledovaností, tedy včetně sestřihů. Oficiálně klesla sledovanost o 12 procent, ale už méně se hovoří o tom, že závody, které byly v přímém přenosu jen na Sky Sports, viděl jen zlomek diváků (1/3 - 1/4) ve srovnání s rokem 2011. Ostatní se buď spokojili jen se sestřihem na BBC, nebo šli neoficiální cestou (nebritské kanály, internet apod.).

A to se pochopitelně nemůže líbit sponzorům, že jejich loga viděly kroužit na trati dvě nedělní hodiny v některých případech jen stovky tisíc místo miliónů Britů.

Že se jedná o závažný problém, naznačil Ecclestone tím, že navrhl Sky Sports, aby formuli 1 vysílala volně, a tím lákala na předplatné své nabídky, a ne opačně.

"Řekl jsem, že si můžou být jistí, že pokud dají do domácnosti Sky přijímač, i když bude jen na formuli 1, lidé si řeknou: 'Proč se nemůžu dívat na zbytek (nabídky Sky),' a objednají si to," uvedl šéf formule 1 pro Express.

"Děti budou říkat: 'Moji kamarádi ve škole se na to dívají, proč my ne?' Sky je velmi dobrá s takovými nápady. Použil bych formuli 1 pro nárůst abonentů."

Podle dostupných informací formule 1 nepřinesla téměř žádný nárůst klientů Sky Sports, ale jen pokles sledovanosti tohoto sportu. A to formule 1 přešla letos do placeného režimu také v Itálii a Francii.

Další článek: Týmy nasazující nováčky by v pátek mohly dostat pneumatiky navíc

16:40 | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00