Neúspěch Belgie s fotbalovým MS by mohl pomoci formuli 1 ve Spa

Závod ve Spa prodělává a jeho financování je čím dál obtížnější. Jelikož ale Belgie neuspěla s kandidaturou na pořádání MS ve fotbale, mohla by se formule 1 dočkat větší podpory.
Neúspěch Belgie s fotbalovým MS by mohl pomoci formuli 1 ve Spa

Belgie usilovala spolu s Holandskem a Lucemburskem o MS ve fotbale v roce 2018, ale FIFA vybrala Rusko a pro následující šampionát v roce 2022 Katar. "Podle mě je třeba tomu věnovat pozornost, protože jeden ze závěrů je, že svět sportu směřuje na jihovýchod Asie, k rozvojovým zemím," konstatoval pro RTBF Alain Courtois coby belgický politik zaštiťující fotbalovou kandidaturu Beneluxu.

Podle Courtoise tak Belgie propásla svoji poslední šanci a pokud se chce ´udržet na světové mapě´, měla by usilovat alespoň o zachování Grand Prix formule 1. Na ni má zatím smlouvu do roku 2012. Bernie Ecclestone by ji rád prodloužil, ale podmínkou samozřejmě je, že Belgičané seženou dostatek finančních prostředků.

"Mistrovství světa mít už nikdy nebudeme, zapomeňte na něj," pokračoval Courtois. "Další sportovní klání světového významu, a my ho máme, je Grand Prix formule 1. Měli bychom se pokusit udržet si aspoň ji. Musíme si ve světě obhájit jistou image. Měli jsme příležitost ´teď nebo nikdy´ (s fotbalem) a nevyšlo to. Ale pokračujme s tím, co máme, už to možná nebude špatné."

Grand Prix Belgie ve Spa-Francorchamps se potýká s nízkou návštěvností, která nedokáže vygenerovat dostatečné příjmy na pokrytí nákladů. Letos hospodařil belgický závod se ztrátou 5,15 miliónu eur. Přilákat diváky na okruh by mohl Jérôme d’Ambrosio, pokud bude podle očekávání závodit pro Virgin. Jeho angažmá teď údajně záleží už jen na souhlasu nového majitele týmu - ruské automobilky Marussia.

Další článek: Šéf Red Bullu je Webberovým zatajováním zranění zklamaný

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.