Neúspěch Belgie s fotbalovým MS by mohl pomoci formuli 1 ve Spa

Závod ve Spa prodělává a jeho financování je čím dál obtížnější. Jelikož ale Belgie neuspěla s kandidaturou na pořádání MS ve fotbale, mohla by se formule 1 dočkat větší podpory.
Neúspěch Belgie s fotbalovým MS by mohl pomoci formuli 1 ve Spa

Belgie usilovala spolu s Holandskem a Lucemburskem o MS ve fotbale v roce 2018, ale FIFA vybrala Rusko a pro následující šampionát v roce 2022 Katar. "Podle mě je třeba tomu věnovat pozornost, protože jeden ze závěrů je, že svět sportu směřuje na jihovýchod Asie, k rozvojovým zemím," konstatoval pro RTBF Alain Courtois coby belgický politik zaštiťující fotbalovou kandidaturu Beneluxu.

Podle Courtoise tak Belgie propásla svoji poslední šanci a pokud se chce ´udržet na světové mapě´, měla by usilovat alespoň o zachování Grand Prix formule 1. Na ni má zatím smlouvu do roku 2012. Bernie Ecclestone by ji rád prodloužil, ale podmínkou samozřejmě je, že Belgičané seženou dostatek finančních prostředků.

"Mistrovství světa mít už nikdy nebudeme, zapomeňte na něj," pokračoval Courtois. "Další sportovní klání světového významu, a my ho máme, je Grand Prix formule 1. Měli bychom se pokusit udržet si aspoň ji. Musíme si ve světě obhájit jistou image. Měli jsme příležitost ´teď nebo nikdy´ (s fotbalem) a nevyšlo to. Ale pokračujme s tím, co máme, už to možná nebude špatné."

Grand Prix Belgie ve Spa-Francorchamps se potýká s nízkou návštěvností, která nedokáže vygenerovat dostatečné příjmy na pokrytí nákladů. Letos hospodařil belgický závod se ztrátou 5,15 miliónu eur. Přilákat diváky na okruh by mohl Jérôme d’Ambrosio, pokud bude podle očekávání závodit pro Virgin. Jeho angažmá teď údajně záleží už jen na souhlasu nového majitele týmu - ruské automobilky Marussia.

Diskuze (23) Další článek: Šéf Red Bullu je Webberovým zatajováním zranění zklamaný
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.
15. srpna | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10