Neudělal jsem nic špatného, brání se Schumacher

Michael Schumacher se nedomnívá, že by se při bránění pozice před Lewisem Hamiltonem v Monze provinil proti pravidlům.
Neudělal jsem nic špatného, brání se Schumacher

Nespokojenost se Schumacherovými manévry v italské Grand Prix dal najevo šéf McLarenu Martin Whitmarsh a pochopení pro ně neměl ani Jenson Button, psali jsme zde.

"Bylo to zábavné odpoledne," hodnotil Schumacher. "Udělal jsem přesně to, co jsem dělat měl. Podle toho, co vím, tak si mě stewardi k sobě nepozvali, takže to asi bylo vše v pořádku."

"Upřímně, měli jsme ůžasný start, a tak jsem získal pozice, ale bylo by snem se udržet vpředu. Ale sen se stává skutečností, když začnete závodit s těmito jezdci. Když se na to podíváte, tak v posledních 20 kolech si Lewis dokázal vybudovat 15sekundový náskok, takže je vidět, že když jsou dost rychlí, za sebou je neudržíme."

Schumacher dostal opakovaně instrukci od týmu, aby Hamiltonovi nechával více prostoru. K penalizaci měl ale podle šéfa týmu Rosse Brawna daleko. "Myslím, že Michael odjel fantastický závod," konstatoval. "Víme, že nemáme nejrychlejší auto, ale on odjel opravdu dobrý závod. V posledních několika závodech jsme viděli všechny věci, které o Michaelovi víme."

"FIA to (souboj s Hamiltonem) sledovala a požádala nás, abychom byli trochu opatrnější. Jde o rovnováhu mezi závoděním a nepřekročením hranic. Charlie (Whiting - ředitel závodu) nás jen požádal, abychom nechávali Lewisovi více prostoru, což jsme udělali. Skvělý závod, fantastický pro formuli 1, opravdu vzrušující."

Hamilton se nakonec před Schumachera dostal, ale Brawn prozradil, že to bylo kvůli zaváhání německého jezdce. "Něco jsme spolu probírali přes vysílačku a on narazil na omezovač otáček, pomalu přeřadil. Přeřadil pozdě a bylo to," vysvětloval. "Bývalo by bylo zajímavé sledovat, jak dlouho by to ještě pokračovalo, ale malé zaváhání Michaela umožnilo Lewisovi předjet."

Diskuze (182) Další článek: Red Bull má už tituly téměř jisté, teď může přepisovat historické tabulky