Neúčast na galavečeru FIA? Hamiltonovi hrozí trest

Lewis Hamilton dal průchod své frustraci a nedorazil na slavnostní vyhlašování šampionů, které každoročně pořádá FIA. Britovi však může způsobit potíže fakt, že účast na galavečeru je pro něj jako pro vicemistra světa povinná.
Foto: Getty Images / Clive Rose
Neúčast na galavečeru FIA? Hamiltonovi hrozí trest | Foto: Getty Images / Clive Rose

Britskému pilotovi by mohl způsobit problémy článek 6.6 Sportovních pravidel Formule 1, který jasně stanoví, že „jezdci na prvním, druhém a třetím místě šampionátu musí být přítomni na slavnostní ceremonii FIA.“

K Hamiltonově absenci se vyjádřil i nový prezident FIA Muhammad bin Sulajim. Bývalý rallyový závodník potvrdil, že FIA se touto záležitostí bude zabývat.

„Jako závodník to po emoční stránce chápu. Jenomže pravidla jsou pravidla. Takže se tím budeme zabývat. Budeme rozhodovat o tom, zda – li porušil pravidla,“ cituje nového prezidenta FIA web racefans.net.

Bude záležet na Sulajimově rozhodnutí, jestli bude celá záležitost postoupena k mezinárodnímu tribunálu, či jestli bude posouzena až sportovními komisaři FIA před startem nové sezony v březnu v Bahrajnu.

Jak ovšem bin Sulajim dodává, Hamiltonova frustrace je pochopitelná. Vrcholný funkcionář se navíc sám bude teprve detailněji seznamovat s celou záležitostí.

„Pravidla tvoří lidé, kteří je mohou také vylepšovat a měnit. Pravidla zde jsou proto, aby se vylepšovala. Jsem si vědom toho, že Lewis je velmi smutný z toho, co se stalo. Jedním slovem bych řekl, že je zlomený.“

„Jen pár hodin po zvolení do funkce prezidenta FIA nemohu odpovídat na otázky ohledně porušení pravidel, aniž bych si před tím prošel fakta,“ uzavřel bin Sulajim.

Další článek: Neublížilo by mu přijít, řekl naštvaný Ecclestone o Hamiltonovi

Témata článku: , ,