Netrefil jsem apex o 20 centimetrů, popsal Sainz nehodu v tréninku

Carlos Sainz z Ferrari měl nehodu ve třetím volném tréninku na Velkou cenu Nizozemska formule 1. Na roštu nedělního závodu se spolu se svým týmovým kolegou Charlesem Leclercem postaví do třetí řady.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Netrefil jsem apex o 20 centimetrů, popsal Sainz nehodu v tréninku | Foto: Getty Images / Peter Fox

Španěl ztratil kontrolu nad svým vozem v nájezdu do klopené 3. zatáčky a narazil bokem do bariéry. Podle Sainze se mu na prašném asfaltu okruhu Zandvoort nevyplatilo vyjet lehce mimo závodní stopu.

„Stalo se to velmi rychle. Nejdřív jsem nevěděl, co se stalo. Pak jsme to zanalyzovali, uklidnil jsem se v hlavě. A po tom, co jsem viděl v kvalifikaci, je jasné, že centimetr mimo závodní stopu je tu méně přilnavosti než v závodní stopě,“ řekl Sainz.

„V tom kole jsem netrefil apex asi o 20 centimetrů, možná jsem najel na prach a myslím, že to stačilo, aby na tomto okruhu došlo k nehodě. Dokázal jsem se z toho ale dostat a v Q3 zajet velmi dobré kolo, které mi umožnilo se téměř kvalifikovat do top 5. Bylo to zrádné, protože jsem byl vždy o jednu až dvě sady pozadu a snažil jsem se to dohnat. V Q3 jsem do toho ale šel a vyplatilo se to,“ dodal Sainz, který obsadil šesté místo.

Leclerc: Opotřebení pneumatik je pro nás stále neznámou

Charlese Leclerca mrzí, že nedokázal porazit Pierra Gaslyho a kvalifikovat se do druhé řady.

„Je škoda, že jsem dnes nedosáhl na čtvrté místo, ale nakonec páté a šesté místo na roštu je pro nás dobrá sobota,“ řekl Leclerc.

„Byli jsme zřejmě až příliš agresivní v nastavení předního křídla pro poslední pokus a v prostřední části okruhu jsem ztratil kontrolu nad zadní částí,“ řekl Leclerc.

„Opotřebení pneumatik je pro nás stále neznámou. Ve volných trénincích jsme neodjeli příliš mnoho závodních simulací, takže zítra se pokusíme to co nejlépe zvládnout. Nejdůležitější bude mít dobrý start, protože tady bude obtížné předjíždět.“

Další článek: Verstappen: Je to úžasný pocit získat tady pole position

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00