Netřeba spěchat. Red Bull možná rozhodne o kolegovi Verstappena až po sezóně

Alex Albon, Nico Hülkenberg nebo Sergio Pérez? Na jméno týmového kolegy Maxe Verstappena si musíme počkat.
Foto: Getty Images /  Bryn Lennon
Netřeba spěchat. Red Bull možná rozhodne o kolegovi Verstappena až po sezóně | Foto: Getty Images /  Bryn Lennon

Jezdeckou sestavu Red Bullu pro sezónu 2021 je podle Christiana Hornera možné určit dokonce až po skončení letošní sezóny.

Red Bull dříve naznačil, že situaci vyhodnotí po závodě v Imole, ale tato možnost nyní zřejmě na stole není. Podle Hornera není kam spěchat.

Horner zopakoval, že Albon zůstává prioritou Red Bullu. „Jak celou dobu říkáme, chceme vidět, jak si Alex nárokuje tohle místo,“ řekl Horner.

„Rozdíl spočívá v alternativách, které máme. Ve formuli 1 jsou všechny sedačky obsazené, což nám dává trochu času na to, abychom učinili co nejerudovanější rozhodnutí, které můžeme. Samozřejmě poskytneme Alexovi tolik času a podpory, kolik jen budeme moci a uvidíme, co se stane ve zbývajících třech nebo čtyřech závodech.“

Pérez nevylučuje, že si vezme rok volna

Pérez nevylučuje, že si vezme rok volna

Horner tak naznačuje, že Pérez a Hülkenberg nemohou podepsat s jiným týmem, takže Red Bull má čas.

Oficiálně ještě několik týmů své jezdce nepotvrdilo. Týká se to třeba Mercedesu (Hamilton nepodepsal), Haasu nebo AlphaTauri. Reálně se ale už ví, jak to zřejmě dopadne. U AlphaTauri uvidíme Gaslyho a Cunodu, u Haasu Mazepina a Schumachera.

Na otázku, zda existuje termín, Horner odpověděl: „Nedáváme si na to žádnou konkrétní časovou škálu. Alexova smlouva nám umožňuje učinit rozhodnutí po sezóně.“

„Víme, jaké jsou další možnosti a jak říkám, všechny ostatní sedačky jsou nyní ve formuli 1 obsazené – kromě Mercedesu, ale pochybuji, že se k nám Lewis příští rok připojí.“

Další článek: Norrise škola driftu bavila

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen