Nesrovnávejte mé předjíždění s Hamiltonem, vyzval Verstappen

Max Verstappen vyzval fanoušky, aby nesrovnávali jeho brazilský závod s Hamiltonovou snahou předjet Rosberga.
Nesrovnávejte mé předjíždění s Hamiltonem, vyzval Verstappen

Verstappen byl jedním z mála jezdců, kteří dělali show během Velké ceny Brazílie. Někteří pak jeho předjížděcí manévry srovnávali s Hamiltonem, který se sice dokázal k Rosbergovi přiblížit, ale nedokázal ho předjet. Verstappen se staršího a zkušenějšího kolegy „zastal“.

„U Mercedesu možná mají problém, když jsou blízko u sebe,“ řekl Verstappen pro Motorsport.com.

„Navíc, jejich rychlost je větší a oba měli dobrou rychlost, takže je to pro ně možná těžší. Vím, že když jsou toro rossa za sebou, je obtížné předjet, takže pokud máte stejný vůz, je to velmi těžké.“

Verstappen říká, že je snadnější předjíždět, když mají vozy různě silné stránky. Toro Rosso se sice nemůže moc spolehnout na motor Renault na rovinkách, ale za to je silné v zatáčkách.

„Máme velmi dobrou rychlost v zatáčkách, takže pokud jsme za lotusem, sauberem, force indií, můžeme je dohnat v rychlých zatáčkách, když jsme za nimi. Pro ně (Mercedes) je to všude stejné – v zatáčkách i na rovinkách. Když je váš vůz přesně stejný, jako je ten, od vašeho týmového kolegy, je to těžké.“

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Diskuze (32) Další článek: McLaren přišel o dalšího sponzora, Tag Heuer odchází k Red Bullu
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00