Nesmíme usnout na vavřínech, stále nás čeká spousta práce, shodují se Brown se Seidlem

Nadšení z ukončení dlouhého čekání na vítězství neskrývali po Velké ceně Itálie formule 1 šéf McLarenu Andreas Seidl a výkonný ředitel Zak Brown.

170 velkých cen čekal McLaren na další vítězství. To mu v neděli přivezl Daniel Ricciardo. Úspěch týmu z Wokingu podtrhl druhým místem Lando Norris. Pro britskou stáj je to první dvojité vítězství od Velké ceny Kanady 2010.

„V první řadě jsem šťastný a hrdý na tým. Jsem velmi hrdý na každého jednoho člena týmu v továrně, tady na trati, na kolegy z Mercedesu a Landa a Daniela,“ řekl Seidl.

„Dnes na nás byl velký tlak, protože jsme věděli, že máme dobré auto a věděli jsme také, že když na začátku dokážeme zůstat s jedním nebo druhým autem vpředu, je tu šance, že dosáhneme něčeho velkého.

„Tým odvádí senzační práci, má skvělého ducha a je skvělé vidět, že se to krok za krokem začíná vyplácet. Zároveň ale není důvod se tím nechat unášet. Je důležité to dnes oslavit, neměli bychom ale zapomínat, že před týdnem (v Zandvoortu) jsme byli zničeni. Stále máme spoustu práce, ale máme správný směr.“

Brown vyzdvihl klidný způsob, jakým Seidl vede tým. „Andreas je vždy velmi klidný, což je skvělé. Myslím, že to je vedení, jaké chcete v týmu formule 1, protože říká, že minulý víkend pro nás nebyl dobrý, takže musíme zůstat nohama na zemi,“ řekl.

McLaren je díky dvojitému vítězství o 13,5 bodu před Ferrari na třetím místě v Poháru konstruktérů.

Další článek: Z konce pole na stupně vítězů. Já to týmu říkal, předpověděl Bottas

Témata článku: , , ,

Aktuality

18:27 | Letošní vůz McLarenu ponese název MCL60.. připomene 60. výročí značky. 
7. února | Turečtí fanoušci formule 1 během streamu na Twitteru vybrali 100 tisíc lir (120 tisíc korun) na podporu oblastí zasažených zemětřesením. Mercedes (automobilka) posílá milion euro. 
7. února | Mercedes a Aston Martin testují v Jerezu pro Pirelli. Video... 
7. února | Ferrari představí svůj vůz za týden. Jmenovat se bude Ferrari SF-23. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února