Neprofesionální, hodnotí Kvjat Albonův manévr

Alex Albon cíl závodu neviděl. Ještě před odstoupením svedl souboj s oběma jezdci AlphaTauri. Za souboj s Gaslym dostal penalizaci.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Neprofesionální, hodnotí Kvjat Albonův manévr  | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Alexander Albon překřížil cestu Kvjatovi, který při tomto manévru přišel o přední křídlo. Podle sportovních komisařů se jednalo o vinu Albona, který za manévr dostal penalizaci 5 sekund a dva trestné body. Celkem jich má už 7.

„Co dělal? Myslím, že to bylo z jeho strany dost neprofesionální a velmi špatný odhad,“ řekl Kvjat. „Nečekal bych to od jezdce jeho úrovně, závodí už dlouho.“

„Od té doby byl závod v podstatě ztracený. Musel jsem odjet celé kolo velmi pomalu s poškozením předního křídla.“

„Přední křídlo se dostalo pod podlahu. Poškodilo to podlahu i chlazení brzd. Závod byl od té doby skutečný boj, protože auto ztratilo přítlak. Doufal jsem, že začne pršet, nebo se něco stane.“

Kvjat nakonec dojel poslední – na 15. místě. 

Další článek: Formule 1 musí zůstat relevantní pro automobilky, uvědomuje si Brawn

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)