Nepřepisujme pravidla uprostřed sezóny, apeluje McLaren

McLaren se zájmem sleduje kauzu nastavení motoru ve vozech týmu Red Bull, ale obává se, aby neskončila podobnou kontroverzí jako foukané difuzory loni.
Nepřepisujme pravidla uprostřed sezóny, apeluje McLaren

"Nikdo z nás pořádně neví, co FIA vyprovokovalo natolik, aby Jo Bauer poslal zprávu, kterou v neděli ráno poslal (o domnělém porušování pravidel o nastavení motoru ze strany Red Bullu)," řekl ředitel McLarenu Jonathan Neale. "Byl to dost neobvyklý krok."

"Nemyslím si, že by o tom FIA informovala stewardy, kdyby neměla vážné obavy. Těžko říct, co přesně jejich motor dělá a jak velkou výhodu díky tomu získávají v rámci svého technického kompletu. Vím, že nejsme sami, kdo to velmi bedlivě sleduje."

Podle zákulisních zpráv by teď FIA měla vydat upřesnění pravidel, které Red Bull donutí k návratu k nastavení motoru z doby před GP Německa, kdy měl točivý moment lineární průběh ve vztahu k sešlápnutí plynového pedálu.

"Prvních šest měsíců jsme všichni tvrdě pracovali s FIA a Charliem Whitingem, abychom si vyjasnili, co je dovolené a co ne," pokračoval Neale. "FIA a Charlie v tom mají těžkou práci. Já doufám, že nedojde na přepsání pravidel uprostřed sezóny, jako loni v Silverstonu, protože to vyvolalo docela velké pozdvižení."

"Ať už to bylo jakkoliv zábavné pro média, co se týče sportu, konzistence pravidel je dobrá. Myslím, že by se mělo vyvinout větší úsilí při vynucování dodržování pravidel, než aby byla pořád přepisována."

Další článek: Alonso patří mezi hrstku nejlepších jezdců historie, říká jeho inženýr

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
18:42 | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10