Nepřepisujme pravidla uprostřed sezóny, apeluje McLaren

McLaren se zájmem sleduje kauzu nastavení motoru ve vozech týmu Red Bull, ale obává se, aby neskončila podobnou kontroverzí jako foukané difuzory loni.
Nepřepisujme pravidla uprostřed sezóny, apeluje McLaren

"Nikdo z nás pořádně neví, co FIA vyprovokovalo natolik, aby Jo Bauer poslal zprávu, kterou v neděli ráno poslal (o domnělém porušování pravidel o nastavení motoru ze strany Red Bullu)," řekl ředitel McLarenu Jonathan Neale. "Byl to dost neobvyklý krok."

"Nemyslím si, že by o tom FIA informovala stewardy, kdyby neměla vážné obavy. Těžko říct, co přesně jejich motor dělá a jak velkou výhodu díky tomu získávají v rámci svého technického kompletu. Vím, že nejsme sami, kdo to velmi bedlivě sleduje."

Podle zákulisních zpráv by teď FIA měla vydat upřesnění pravidel, které Red Bull donutí k návratu k nastavení motoru z doby před GP Německa, kdy měl točivý moment lineární průběh ve vztahu k sešlápnutí plynového pedálu.

"Prvních šest měsíců jsme všichni tvrdě pracovali s FIA a Charliem Whitingem, abychom si vyjasnili, co je dovolené a co ne," pokračoval Neale. "FIA a Charlie v tom mají těžkou práci. Já doufám, že nedojde na přepsání pravidel uprostřed sezóny, jako loni v Silverstonu, protože to vyvolalo docela velké pozdvižení."

"Ať už to bylo jakkoliv zábavné pro média, co se týče sportu, konzistence pravidel je dobrá. Myslím, že by se mělo vyvinout větší úsilí při vynucování dodržování pravidel, než aby byla pořád přepisována."

Další článek: Alonso patří mezi hrstku nejlepších jezdců historie, říká jeho inženýr

13. září | Correa zůstává v umělém spánku
13. září | Během prvních dvou dní testů 18palcových pneumatik odjel Sergej Sirotkin v Renaultu 213 kol.
13. září | Tatiana Calderón se zúčastní jednoho dne testů W Series ve Španělsku. O sedačku bojovat nebude, jen se podělí o zkušenosti.
12. září | Alex Peroni byl propuštěn z nemocnice, kde byl hospitalizován po nehodě v Monze v F3

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink 10.30–12.00
2. trénink 14.30–16.00
Sobota 21. září 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10