Nepoznal jsem lepšího jezdce, říká Verstappenův závodní inženýr

Závodní inženýr Maxe Verstappena Xevi Pujolar popsal nizozemského pilota jako nejlepšího jezdce, se kterým ve své kariéře pracoval.
Nepoznal jsem lepšího jezdce, říká Verstappenův závodní inženýr

Verstappen se v březnu v Austrálii stane nejmladším pilotem, který se postavil na start závodu formule 1. Syn bývalého pilota F1 Jose Verstappena už má za sebou první předsezónní testy s týmem Toro Rosso.

„Je nejlepší z těch, které jsem doposud viděl. Je vidět ten jeho potenciál a to, že jde nahoru,” řekl pro GPUpdate.net Pujolar, který dříve spolupracoval například s Markem Webberem, Juanem Pablem Montoyou či Eddiem Irvinem.

„Nyní musí něco dokázat. Je tady, aby neustále dojížděl na bodech. Má talent. Je rychlý. Ale od rychlosti k vítězství vede dlouhá cesta. A od vítězství v závodech k zisku titulu šampiona vede další dlouhá cesta.

Body jsou podle Verstappena realistickým cílem

Body jsou podle Verstappena realistickým cílem

V jiných šampionátech ukázal, že umí, teď ale bude kolem sebe mít spoustu mistrů světa a musí ukázat, že je nejlepším z mistrů. Musí se vyvinout za velmi krátkou dobu.”

Od svých vrstevníků Verstappena podle Pujolara odlišuje zejména jeho disciplinovanost a způsob, jakým se zaměřuje na práci.

„Někteří kluci jsou v motorsportu nebo dokonce ve formuli 1 10 nebo 15 let, ale nikdy nebudou tak profesionální jako je Max v tuto chvíli,” dodal Pujolar.

„Působivé na něm je, jak je disciplinovaný a soustředěný. Mnoho mladých jezdců myslí i na jiné věci, jako je chození ven. S Maxem je to jen o závodění.

Chce být nejlepší a pracuje na tom na sto procent. Chce, aby lidé kolem něj pracovali stejně tvrdě. Tlačí na lidi od motorů, tlačí na mě, tlačí na celý tým.”

Foto: Scuderia Toro Rosso

Další článek: Jak to bude letos s týmovými rádii?

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10