Nepotřebuji psychologa, říká Verstappen

Mnoho vrcholových sportovců dnes spolupracuje s psychology. Max Verstappen se ale po posledních incidentech podobnou pomoc vyhledat nechystá.
Nepotřebuji psychologa, říká Verstappen

„Nebyl to můj nejlepší závod, ale už o tom nemusím přemýšlet,“ řekl Verstappen médiím během akce v Zandvoortu. „Poučil jsem se z toho a dívám se dopředu.“

Verstappen prý spoléhá na rady nejbližšího okolí – otce a Jose a poradce Red Bullu Helmuta Marka.

Po všech předešlých kolizích Verstappen vždy řekl, že na svém jezdeckém stylu nic měnit nebude. Odmítá také pomoc psychologa. Toho vyhledal před pár lety Romain Grosjean, který měl také řadu kolizí. Tou největší byla nehoda při startu Grand Prix Belgie v roce 2012. Po tomto závodě dostal Francouz dokonce zákaz startu v jednom závodě.

Verstappena už kritizuje i vlastní otec

Verstappena už kritizuje i vlastní otec

„Nebudu méně agresivní, ale podívám se lépe na celou situaci. Můj otec a dr. Helmut Marko jsou lidé, kteří to vědí a rozumí tomu. Nepotřebuji psychologa. Spím dobře? Já spím vždy dobře.“

„Měl jsem to udělat jinak. Ale kdybyste všechno věděli předem, mohli byste změnit celý svět. V určitém okamžiku se musíte dívat dopředu, takže se dívám už na Baku.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Ferrari má nejsilnější motor, Mercedes se části výkonu vzdal. Proč?

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.