Nepotřebuji po sobě zanechávat odkaz, říká Vettel

Čtyřnásobného mistra světa Sebastiana Vettela nezajímá, co po něm zůstane ve formuli 1, až se jednou rozhodne pověsit závodní rukavice a helmu na hřebík. Němcovi je jedno, jak se na něj bude jednou vzpomínat.
Nepotřebuji po sobě zanechávat odkaz, říká Vettel

Sebastian Vettel získal během své kariéry ve formuli 1 již 52 vítězství a s týmem Red Bull se čtyřikrát stal mistrem světa. Díky těmto statistikám se v historii formule 1 řadí po bok nejslavnějších velikánů, samotného jednatřicetiletého pilota to ale příliš nezajímá. Vettelovi je jedno, jestli se s jeho jménem bude jednou pojit odkaz slavného, či dokonce legendárního pilota.

„Nezajímá mě to, nepotřebuji zanechávat odkaz,“ řekl německý pilot Ferrari Martinu Brundleovi v rozhovoru pro Sky Sports F1.

„Myslím si, že především dnes svět chvátá příliš rychle. Nepotřebuji, aby se na mě vzpomínalo.“

„Nebyl bych z toho smutný, je dobré posunout se dál. Stejně jako miluji tradice a lpím na nich, tak jsem proti tomu, aby se dění zaseklo v jednom momentu, v jedné éře,“ vyslovil Vettel.

Leclerc má negativní dopad na Ferrari. Seb nemá dost lásky, říká Villeneuve

Leclerc má negativní dopad na Ferrari. Seb nemá dost lásky, říká Villeneuve

Sebastian Vettel se během svého života podle vlastních slov snaží hledět především dopředu a nevyžívat se příliš v ohlížení se za minulostí.

„Doufám, že až budu starší, tak se budu stále posouvat dále a nebudu se ohlížet.“

„Myslím si, že je hezké ohlédnout se za kariérou, není to ale středobod našich životů, řekl bych. Mnohem lepší je dívat se kupředu.“

Vettel v rozhovoru s Martinem Brudlem také uvedl, že by ho nikdy nenapadlo, na jakou úroveň se ve své kariéře jednou dostane.

„Myslím, že ani nelze snít o tom, že jednou dosáhnete tolika úspěchů. Nikdy to ale nekončí, vždy chcete víc. I já chci víc, chci vyhrát titul s Ferrari.“

Na Brundlovu otázku, zda – li by jeden ze svých titulů s Red Bullem vyměnil za titul s Ferrari, Vettel odpověděl: „Možná jsem špatný obchodník, ale neměnil bych. Jsem si jistý, že s Ferrari se mohu stát šampionem, nepotřebuji obchodovat!“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (125) Další článek: Hamilton: Je brzy na to říkat, že bojuji jen s Bottasem
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00