Nepotřebuji po sobě zanechávat odkaz, říká Vettel

Čtyřnásobného mistra světa Sebastiana Vettela nezajímá, co po něm zůstane ve formuli 1, až se jednou rozhodne pověsit závodní rukavice a helmu na hřebík. Němcovi je jedno, jak se na něj bude jednou vzpomínat.
Nepotřebuji po sobě zanechávat odkaz, říká Vettel

Sebastian Vettel získal během své kariéry ve formuli 1 již 52 vítězství a s týmem Red Bull se čtyřikrát stal mistrem světa. Díky těmto statistikám se v historii formule 1 řadí po bok nejslavnějších velikánů, samotného jednatřicetiletého pilota to ale příliš nezajímá. Vettelovi je jedno, jestli se s jeho jménem bude jednou pojit odkaz slavného, či dokonce legendárního pilota.

„Nezajímá mě to, nepotřebuji zanechávat odkaz,“ řekl německý pilot Ferrari Martinu Brundleovi v rozhovoru pro Sky Sports F1.

„Myslím si, že především dnes svět chvátá příliš rychle. Nepotřebuji, aby se na mě vzpomínalo.“

„Nebyl bych z toho smutný, je dobré posunout se dál. Stejně jako miluji tradice a lpím na nich, tak jsem proti tomu, aby se dění zaseklo v jednom momentu, v jedné éře,“ vyslovil Vettel.

Sebastian Vettel se během svého života podle vlastních slov snaží hledět především dopředu a nevyžívat se příliš v ohlížení se za minulostí.

„Doufám, že až budu starší, tak se budu stále posouvat dále a nebudu se ohlížet.“

„Myslím si, že je hezké ohlédnout se za kariérou, není to ale středobod našich životů, řekl bych. Mnohem lepší je dívat se kupředu.“

Vettel v rozhovoru s Martinem Brudlem také uvedl, že by ho nikdy nenapadlo, na jakou úroveň se ve své kariéře jednou dostane.

„Myslím, že ani nelze snít o tom, že jednou dosáhnete tolika úspěchů. Nikdy to ale nekončí, vždy chcete víc. I já chci víc, chci vyhrát titul s Ferrari.“

Na Brundlovu otázku, zda – li by jeden ze svých titulů s Red Bullem vyměnil za titul s Ferrari, Vettel odpověděl: „Možná jsem špatný obchodník, ale neměnil bych. Jsem si jistý, že s Ferrari se mohu stát šampionem, nepotřebuji obchodovat!“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Hamilton: Je brzy na to říkat, že bojuji jen s Bottasem

Témata článku: ,