Nepotřebujeme revoluci, ale změnu přístupu, říká Massa

Ferrari zůstalo i v Malajsii bez bodu.
Klepněte pro větší obrázekFerrari prožívá další katastrofální vstup do sezony. Po dnešku už o tom není pochyb. Ani jeden vzpínající se koník v Malajsii, stejně jako v Austrálii, nedosáhl na body.

Felipe Massa i Kimi Räikkönen doplatili na špatné rozhodnutí týmu. Vítěz poháru konstruktérů oběma svým jezdcům nazul hned při první zastávce mokré pneumatiky. Průtrž mračen se ale zdržela a Massa s Räikkönenem na pomalejších pneu poztráceli cenný čas. Brazilce klasifikovali jako devátého, Fina jako čtrnáctého.

„Byl to chaotický závod. V takových podmínkách je snadné přijmout rozhodnutí, které se později ukáže jako špatné. Nasadili jsme mokré pneumatiky, protože jsme čekali déšť a ona to byla jen malá přeháňka. Pak jsem si zajel pro přechodné a okamžitě přišla průtrž. Je to škoda, mohl jsem dosáhnout na body,“ popsal Massa.

„Felipe měl smůlu. Scházelo tak čtyřicet sekund a mohl zůstat na trati s mokrými pneumatikami a získat dobrý výsledek,“ litoval Stefano Domenicali.

Ještě hůř dopadl Räikkönen. Ten dokonce po přerušení závodu ani nečekal na jeho oficiální ukončení a zajel rovnou do boxů. Zatímco ostatní na cílové rovince čekali na možný restart, on se převlékl do kraťasů a dal si zmrzlinu.

„Před první zastávkou v boxech jsme měli na slušné umístění, ale pak jsme udělali chybu a obuli mokré pneumatiky ještě v době, kdy teprve poprchávalo. V ten okamžik bylo prakticky po všem. Ve chvíli, kdy zastavili závod, jsem měl problém jet i na dvojku,“ řekl Fin.

„Měli jsme informaci, že se každou chvíli spustí bouřka, ale ve skutečnosti to trvalo ještě pár minut, než to začalo,“ vysvětloval Domenicali volbu pneumatik.

Po dvou závodech svítí na kontě Ferrari nula. Stáj se krčí na dně poháru konstruktérů s Force Indií a některá média už skloňují slovo krize.

„Rozhodně si musíme rozebrat naše chyby a popřemýšlet, jak se jim příště vyhnout. Nemyslím si ale, že bychom potřebovali nějakou revoluci, kterou požadují tradičně rozvášnění fanoušci. Nemáme problémy proto, že bychom náhle zhloupli. Startovní pole se prostě proměnilo, musíme to vzít na vědomí a zaujmout jiný přístup,“ řekl Massa.

Podobně mluvil i Domenicali. „Je jasné, že jsme přijali několik špatných rozhodnutí. Nesmíme zpanikařit a musíme se z toho dostat. Každý z nás si musí hledět svých povinností, musíme to vzít do hloubky a začít okamžitě reagovat. Musíme změnit přístup a přijmout fakt, že situace je jiná, než bývala,“ řekl.
Další článek: Renault: Ukázala se hodnota KERS

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.