Nepostradatelné věci v životě Sergia Péreze

Zajímavý rozhovor se Sergiem Pérezem. Jak řeší fronty a jaké prvky by měl mít ideální okruh?
Nepostradatelné věci v životě Sergia Péreze

Sergio Pérez poskytl pro web F1.com trochu netradiční rozhovor.

Jaký je nepostradatelný prvek předzávodní rutiny?

Sergio Pérez: rozehřátí s mým trenérem. Hrajeme takový tenis a ten kdo prohraje, dostane úder do obličeje. Je to docela drsné, ale děláme to každý závodní víkend.

Jakou nepostradatelnou věc musíte mít ve své místnosti / v motorhome na závodě?

SP: Nic zásadního. Masážní lůžko, tréninkové míče… Nic extra.

Jaké nepostradatelné věci musíte mít doma v lednici?

SP: Vodu, ovoce, to je vše.

Jaké jsou nepostradatelné vlastnosti správného týmového kolegy?

SP: Měl jsem celou řadu kolegů. Všichni z nich byli velmi odlišní. Myslím, že jsem se všemi spolupracoval dobře. Chcete ho porazit, ale musíte s ním také spolupracovat, takže je potřeba najít kompromis. S žádným jsem neměl nějaký velký problém.

Váš nepostradatelný tip, jak zabránit stresu na letišti?

SP: Nesnáším fronty. Vždy mávám na osobu, která stojí jako první u přepážky a předstírám, že je to můj táta (ale ten je doma). Vždy to funguje!

Jaké jsou základní vlastnost jezdce F1?

SP: Musíte si užívat života. Nikdy nesmíte zapomenout, že máte štěstí, že jste v tomto sportu. Pokud máte těžký den, nikdy nezapomeňte, že je to jen sport. Takže buďte šťastní a vychutnejte si každou minutu, jak to jen jde.

Jaké jsou nepostradatelné prvky dobrého závodního okruhu?

SP: Riziko. Dobrá úroveň rizika. To je celý rozdíl. Něco jako Monako: pokud uděláte chybu, jste ve zdi. Singapur je stejný. Takže tento druh okruhů.

Jaké nepostradatelné věci musíte mít s sebou na cestách?

SP: Pas a telefon, nic jiného.

Jaké jsou nepostradatelné části vašeho tréninkového programu?

SP: Dělám od všeho trochu… jízda na kole, běh… běhání se mi líbí více, ale myslím, že jízda na kole je opravdu účinná. Během sezóny trávím dvě hodiny denně tréninkem, před sezónou je to asi pět hodin denně.

Pérez také prozradil třeba to, že nepostradatelnou aplikací v mobilu je Google Maps a že by každý fanoušek měl alespoň jednou za život navštívit závod v Mexiku.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Video: Na návštěve v továrně týmu Haas

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.