Nepokoje v Bahrajnu zastavily program GP2, jsou další mrtví

Již dnes se měl jet trénink a kvalifikace na závod šampionátu GP2 Asia s českou účastí, a to všechno kousek od metropole Manáma, kde při demonstracích umírají lidé.
Nepokoje v Bahrajnu zastavily program GP2, jsou další mrtví

K ránu na dnešek došlo k dalšímu střetu mezi policejními silami a demonstraty soustředěnými na centrálním náměstí Manámy. Podle neoficiálních zdrojů zahynuli nejméně dva lidé. Protivládní nepokoje v Bahrajnu inspirované protesty v Tunisku a Egyptě vypukly v pondělí. Většinu demonstrantů tvořili šíité, kteří si dlouhodobě stěžují na to, že je vláda sunnitské dynastie přehlíží a diskriminuje.

Tento víkend se má jet v Bahrajnu závod formule GP2 Asia, ve které startuje také Josef Král za tým Arden. Čtvrteční trénink ale nezačal a týmy čekají na další zprávy pořadatelů. Dnešní program byl předběžně přesunut na zítřek.

Hlavním problémem je neschopnost organizátorů zajistit zdravotní péči v případě havárie na okruhu. Příjezdové cesty do města jsou většinou zataraseny tanky a nemocnice jsou přeplněné.

O druhém březnovém víkendu je na stejném okruhu naplánována Velká cena Bahrajnu vozů formule 1 a o týden dříve tam mají začít oficiální testy.

Diskuze (26) Další článek: Místo Kubici bude závodit Nick Heidfeld
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
15. ledna | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.