Nepokoje v Bahrajnu zastavily program GP2, jsou další mrtví

Již dnes se měl jet trénink a kvalifikace na závod šampionátu GP2 Asia s českou účastí, a to všechno kousek od metropole Manáma, kde při demonstracích umírají lidé.
Nepokoje v Bahrajnu zastavily program GP2, jsou další mrtví

K ránu na dnešek došlo k dalšímu střetu mezi policejními silami a demonstraty soustředěnými na centrálním náměstí Manámy. Podle neoficiálních zdrojů zahynuli nejméně dva lidé. Protivládní nepokoje v Bahrajnu inspirované protesty v Tunisku a Egyptě vypukly v pondělí. Většinu demonstrantů tvořili šíité, kteří si dlouhodobě stěžují na to, že je vláda sunnitské dynastie přehlíží a diskriminuje.

Tento víkend se má jet v Bahrajnu závod formule GP2 Asia, ve které startuje také Josef Král za tým Arden. Čtvrteční trénink ale nezačal a týmy čekají na další zprávy pořadatelů. Dnešní program byl předběžně přesunut na zítřek.

Hlavním problémem je neschopnost organizátorů zajistit zdravotní péči v případě havárie na okruhu. Příjezdové cesty do města jsou většinou zataraseny tanky a nemocnice jsou přeplněné.

O druhém březnovém víkendu je na stejném okruhu naplánována Velká cena Bahrajnu vozů formule 1 a o týden dříve tam mají začít oficiální testy.

Diskuze (26) Další článek: Místo Kubici bude závodit Nick Heidfeld
19:59 | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
26. května | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
26. května | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod Ricciardo