Nepodávám nejlepší výkony, říká sebekriticky Hamilton

Lewis Hamilton není spokojený s tím, jak se vyvíjí jeho kariéra ve formuli 1. Sice nemá vítězný vůz, ale zároveň přiznává, že ani on sám nepodává nejlepší výkony.
Nepodávám nejlepší výkony, říká sebekriticky Hamilton

Hamilton přemítal v rozhovoru s Press Association Sport o životě celebrity, kterou on sám je. Naposledy takto vystupoval v diskuzním pořadu Jonathana Rosse.

"Je pořád úžasné, když se můžete setkávat s takovými lidmi," řekl. "Ve vztahu k nim se cítím pořád stejně, stejně jako předtím, než jsem se s nimi setkal, i když teď je znám. Hvězdy mě stále trochu fascinují, obdivuji je. V televizi je pořád vidím stejně jako dřív, ale je zvláštní, když se podíváte na svůj telefon a řeknete si: ´Já tomu člověku můžu zavolat.´"

Hamilton však svět celebrit nechává stranou, protože se snaží soustředit na formuli 1, ve které mu to nejde podle jeho představ. "Lidé se na to dívají zvenčí a říkají: ´Dal bych cokoliv, abych byl na jeho místě.´ To je naprosto v pořádku, protože já sám bych dal cokoliv za to, abych byl ve své pozici. Ale nezáleží na tom, kolik peněz máte, všechno mít nemůžete a mně občas schází jisté chvilky z minulosti. Není to tak velké, abych se kvůli tomu chtěl úplně vrátit zpět, ale je hezké si je občas prožít. Je to jiná realita, jiný život."

"V budoucnu přijdou další věci, ale v současnosti jsou tu důležitější záležitosti. A to nějak dostat tuto kariéru ve formuli 1 na vrchol, protože se nedomnívám, že by byla na vrcholu. Nemám pocit, že bych podával ty nejlepší výkony, a na to se soustředím ze všeho nejvíc."

S Hamiltonem by v tomto ohledu souhlasili jeho kritici, kteří mu vyčítají nadprůměrný počet nehod. Poslední měl pilot McLarenu ve Spa a přiznal, že ho nenechávají v klidu.

"Hodně vás to naštve," řekl k chybám na trati. "Prostě se na sebe cítím naštvaný. Nemyslím, že je třeba se stydět za své chyby. Někdy ani nevíte, jak k nim došlo, ale tak to prostě je a je třeba se s tím vyrovnat. Může to být nepříjemné, když odcházíte ze závodu, ve kterém jste měli vést, je to nepříjemné pro vaši rodinu doma, pro vaše hosty, přátele. Větší dopady to má asi na vás samotné uvnitř."

Diskuze (40) Další článek: V Monze můžeme očekávat pomíchaný startovní rošt