Neplánujeme odchod z formule 1, ujišťuje Mercedes

Mercedes popřel spekulace, podle kterých by měl kvůli neshodám s Berniem Ecclestonem v úmyslu ukončit své působení ve formuli 1.
Neplánujeme odchod z formule 1, ujišťuje Mercedes

Že se Mercedes zatím nedokázal dohodnout s Ecclestonem na podmínkách budoucího působení ve formuli 1, je fakt. Finanční rámec královny motorsportu určí nová Concordská dohoda s platností od příštího roku, ale Mercedes s nabídkou šéfa F1 nesouhlasí.

Ecclestone totiž vymyslel zvláštní bonusy pro Ferrari, McLaren a Red Bull. Mercedes vynechal, a to se ve Stuttgartu nelíbí. Britský list The Times pak přišel se zprávou, že si vedení německé automobilky nechalo kvůli těmto neshodám vypracovat plán odchodu z formule 1.

Sportovní šéf Mercedesu Norbert Haug však listu Auto Motor und Sport řekl, že to není pravda. Jednání s Ecclestonem podle něj pokračují a nic není uzavřené.

Jádrem sporu mezi oběma stranami zůstávají úspěchy a přínosy Mercedesu ve formuli 1. Stuttgartští nezpochybňují nároky Ferrari a McLarenu, ale dráždí je, že bonusy dostane Red Bull a oni ne.

Mercedes působil ve formuli 1 už v letech 1954 a 1955, poté se v roce 1994 vrátil jako dodavatel motorů a od sezóny 2010 má i svůj vlastní tým.

Další článek: Nová továrna HRT