Neopatrná média se nechala nachytat falešným Sauberem

Některá média, mezi nimi i renomované subjekty, se nechala nachytat uživatelem sociální sítě Twitter, který se vydával za majitele stejnojmenného týmu Petera Saubera. Podle něj má být tento týden oznámen druhý pilot týmu vedle Japonce Kamuje Kobajašiho.

Zpráva na Twitter účtu údajného Petera Saubera doslova praví: "Druhý jezdec bude oznámen příští týden. Tým je připraven. Šťastný nový rok."

Zprávě a zejména identitě uživatele uvěřili například holandská RTL7 nebo francouzský Le Figaro či společný web Yahoo! a Eurosportu. Zprávu diskutoval v redakci také F1sports s tím, že nemůže jít o Petera Saubera, protože Peter Sauber anglicky nehovoří a není velkým přítelem moderních internetových nástrojů. Majitel týmu například odmítl poskytnout F1sports rozhovor v angličtině a trval na němčině. F1sports si navíc ověřil, že Sauber skutečně Twitteru neužívá.

Falešný 'Sauber' se nyní nejspíše baví a těší nárůstu počtu lidí, kteří jeho zprávy sledují.

Jsou ale šéfové F1, kteří se Twitteru skutečně věnují. Mezi nimi je šéf Lotusu Tony Fernandes.

V závěru roku došlo k podobné události. Některá média se odvolávala na španělský web, který informoval o kapitálovém vstupu Nélsona Piqueta do týmu Campos, což mělo dostat Piqueta mladšího za volant vedle Bruna Senny [čtěte více zde]. V tomto případě ale šlo o španělskou obdobu aprílového žertu.

 

 

Další článek: McLaren zveřejnil první foto Jensona Buttona v týmovém oblečení

19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00