Neoficiálně: McLaren se dohodl s Renaultem na tříleté smlouvě

kerensky  |  13. 09. 2017 15:38

Pokud vím, tak s konceptem motoru pro první i druhý rok v McL souhlasili, i když věděli, že bude slabší, ale mysleli si, že se to vykompenzuje užším "zadkem", tedy lepší aerodynamikou. V průběhu druhého roku už byl motor i spolehlivý, což dokládá,, že Honda motory umí. Poté si však v McL i Hondě uvědomili, že s tímto konceptem neuspějí a bylo na Hondě, aby třetí rok rok přišla s novým konceptem motoru, což znamená začínat znova od nuly, proto ty slabší výkony Hondy. Jsem ale přesvědčen, že by McL s Hondou byl příští rok čtvrtým nejlepším týmem, což zřejmě bude sice i s Renaultem, ale s Hondou by měl lepší perspektivu. Když uvážím, že tedy nula od nuly pojde a McL ještě přijde o hodně velké peníze, tak vůbec nechápu, proč od Hondy odchází. Jestli to je kvůli Alonsovi, tak je to hloupost, protože je spousta velice talentovaných jezdců a Alonso tedy je nahraditelný. Naproti tomu, tak výhodné, přímo luxusní podmínky jako má McL s Hondou, už nikdy s nikým mít nebude.

No jsem zvědavej jestli se na začátku příštího roku budou cachnit že mají (opět) nejlepší šasi ve startovním poli. Red Bull totiž bude jezdit se stejným motorem a je docela dobře známo že TOP šasi (resp. šasi srovnatelné s Mercedesem/ Ferrari) mají prakticky každý rok oni, jen jim k tomu chybí pořádný motor.

Renault sice ještě nestačí na Mercedes a Ferrari, ale hodně se soustředí na příští rok a dokud nebudou oni sami reálně pomýšlet na titul, tak nebudou své zákazníky nijak znevýhodňovat a to je dobré plus. Já třeba RedBull s motory Renault neodepisuji a neudělám to dopředu ani s McLarenem, protože opravdovou kvalitu jejich šasi nepoznáme. Kdo nevěří že zvládnou udělat dobré šasi, tak jim prostě nevěří a je vlastně jedno co maj za motor. Oni sami svému šasi hodně věří a já si počkám na to co předvedou. Konečně bude záležet především na jejich práci a bude opravdu znát každá desetina na šasi Prodromou se poprvé bude moci naplno ukázat

#BelieveInMcLaren #BelieveInAlonso

Jenson Button -ERACER-  |  13. 09. 2017 09:17

Já myslím, že to s tím šasi žádná fáma není, už se to letos hodněkrát probíralo , že McLaren má zřejmě jedno z nejlepších šasi. To že jim Mercedes ani Ferrari nechtělo poskytnout PJ, je největší známkou strachu z jejich síly. Stačí se podívat co ten motor mercedesu dělá s Indiánama natož co by dokázal McLaren. Letos se jim to auto skutečně povedlo, uvidíme s čím přijdou příští rok.

Já si také myslím že oni sami moc dobře vědí jak na tom jsou a určitě by neriskovali peníze Hondy jen na základě nějaké iluze že maj možná dobré šasi.

#BelieveInMcLaren #BelieveInAlonso

Jenson Button -ERACER-  |  13. 09. 2017 10:02

Přesně tak, musí je to doslova trhat zevnitř když víš že by to šasi klidně zatápělo těm nahoře. To první kolo v Belgii bylo monumentální jak jel Alonso v prvním balíku jezdců, škoda té slabé Hondy, pořádně by je tam poplácal .

Příští rok jsou pravidla, co se týče šasi skoro stejná ne? Takže McLaren má velice dobrý základ a má na čem stavět.

1.BUT, 2.ROS, 3.ALO, 4.HUL

A to je právě na Renaultu to nejlepší. Oni sami když ví, že na titul nejedou, tak nenachází důvod, proč někomu dodávat "osekaný" motor.
Např. takové Ferrari i když mělo k titulu v roce 2015, 2016 tak i tak dodávali neplnohodnotný motor.
Takže v tom je Renault spravedlivější, proč by jim vlastně nemohl dělat reklamu i další tým, že?

1.BUT, 2.ROS, 3.ALO, 4.HUL

Jenson Button El_Senor  |  13. 09. 2017 08:53

McL je tedy neociko odvaren a boj o titul v nedohlednu. Takze pockejme na rok 2021 s jakymi motory pak nastoupi nebo jestli nahodou nesezene do roku 2021 neco lepsiho. Skoda, verim jsem, ze se McL sebere a bude o titul do roku 2021 bojovat. Jsem zvedav, jestli teto situace nevyuziji RB, v pohode se dostal k podpore tovarniho tymu a ma na vyber mezi dvouma motorari. To se muze v roce 2019, 2020 ukazat jako velka vyhoda.

Jenson Button -ERACER-  |  13. 09. 2017 07:45

Honda je nyní velká neznámá. S McLarenem jim to dávalo nějaký smysl...byla tam šance na vítězství pokud by se Honda zmátořila ale s TR to bude pouze o vyladění a použitelnosti. Ale kdo ví co budoucnost přinese, může to být takové malé krytí pro RB ,přeci jen lepší jezdit s Hondou a mít tovární podporu než být bez motoru, RB je už také velmi alergický na Renault. Ale může to být také variant k tomu aby prodali TR ,které je údajně na prodej a tento tah má zlepšit atraktivitu díky zafinancování. Ale myslím, že McLaren má jasný cíl do roku 2020 s motory Renault a od roku 2021 své motory.

Pierre Gasly Ferda.  |  13. 09. 2017 07:49

Jaké své motory?
Dyť Mekáč motory vyrábět neumí?

Jenson Button -ERACER-  |  13. 09. 2017 08:15

McLaren zvažuje stavbu vlastního motoru od r.2021. Si snad nečetl prohlášení ?

Pierre Gasly Ferda.  |  13. 09. 2017 08:25

Zvažovat můžeš i Ty, ale to neznamená, že bys to někdy dokázal.

Jenson Button -ERACER-  |  13. 09. 2017 08:40

To ale není žádný argument to co si mi tu napsal. Zase vaříš z vody, jako vždy.

Pierre Gasly Ferda.  |  13. 09. 2017 08:48

Nejsem totiž tak hloupý, abych skočil na každý špek.

Jenson Button -ERACER-  |  13. 09. 2017 08:56

Co je na tom hloupého, když řeknou že by si od roku 2021 stavěli vlastní motory, pokud by se zavedla nějaká rozumná pravidla...? S renaultem mají podepsáno do roku 2020, to je myslím také další nápověda toho, že nad tím skutečně a reálně přemýšlí.

Problém Ferdy je ten že je tak hloupý že je přesvědčen jen o své pravdě. Je škoda že takovej všeznalec kterej všude byl, všechno zná a všechno zažil nakonec uvíznul jen v tomto bezvýznamném fóru kde na něj všichni z vysoka Ferda už jinej nebude, bude žvatlat a žvatlat, co vyjde (asi 1 z 10) tak se k tomu bude hrdě hlásit, co nevyjde (9 z 10) tak zapře jako krysa bez cti Nezapomeňme, dle Ferdy McLaren Hondu nikdy nemůže opustit a proto je na vždy v dupě, a Alonso letos končí v F1 Ostatně jako každej rok u Ferdy, po testech to měl tutově zabalit i letos

#BelieveInMcLaren #BelieveInAlonso

A přitom je Ferda celkem sympatickej důchodce, osobně jsem ho poznal. Tam tyhle vlastnosti neprojevoval.

Michael Schumacher = na věky nejlepší.

Asi jsem ho vyprovokoval a zblbnul z toho.

#BelieveInMcLaren #BelieveInAlonso

Pierre Gasly Ferda.  |  13. 09. 2017 09:33

Dyť neumí ani upravovat motory od jiných výrobců do svých GT.
Kde jezdí, tam si dělají ostudu.


1 2 3 4 5 6 7

Přihlásit k odběru
Posílat příspěvky na adresu:

19:59 | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
26. května | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
26. května | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod Ricciardo