Neodejdu, dokud nebudeme znovu úspěšní, říká Brawn

Šéf Mercedesu GP Ross Brawn chce vrátit svůj tým na přední místa, z kterých spadl po sezóně 2009. Dokud se mu to nepodaří, bude považovat svoji práci za nedokončenou.
Neodejdu, dokud nebudeme znovu úspěšní, říká Brawn

"Neodejdu, dokud tento tým nebude úspěšný," uvedl pro Auto Motor und Sport. Mercedes GP obhajoval v letošní sezóně titul mistra světa, i když ho v roce 2009 získal ještě jako Brawn GP. Přechod pod nového majitele se ale negativně projevil ve výsledcích a stáj z Brackley nestačila na trojici nejlepších.

Brawn přiznal, že mistrovský titul získal před rokem za zcela odlišných podmínek. "Dnes jsou okolnosti jiné. V roce 2008 jsme měli v Brackley 750 zaměstnanců a několik dalších stovek měla Honda v Japonsku. Tato čísla už nemáme."

"Je pravda, že jsme s vývojem vozu 2011 začali brzy, ale to neznamená, že jsme do něj také vložili více zdrojů, než ty tři týmy před námi. Red Bull, Ferrari a McLaren jsou schopné s jedním vozem závodit až do konce sezóny a druhý vyvíjet pro tu následující."

"Ne, pohádka z roku 2009 se opakovat nebude. Ale jsem si jistý, že budeme mít velmi dobré auto. Jak dobré, to se dozvíme, až začne jezdit. Ale pokud bude tak dobré, jak si myslíme, tak teď máme organizaci, která nám umožní ho také vyvíjet v průběhu sezóny."

Aby mohl Mercedes bojovat s třemi top týmy, buduje rovněž nový simulátor s pomocí Daimleru. V plném provozu by měl být ale až v roce 2012.

Další článek: Todt: Současná omezení testování škodí malým týmům