Není v mé moci zpomalit Mercedes, vzkazuje Todt

Prezident FIA Jean Todt naznačil, že negativní ohlasy na novou formuli 1 znějí především od těch, kterým se nedaří na závodních okruzích.
Není v mé moci zpomalit Mercedes, vzkazuje Todt

Todt se v Bahrajnu zúčastnil schůzky s Berniem Ecclestonem a prezidentem Ferrari Lucou di Montezemolem, ovšem s nespokojeným Vettelem se sejít nestihl.

„Vettel uvedl negativní komentář o zvuku motoru, ne o motorech,“ připomněl prezident FIA. „Je ikonou našeho sportu, čtyřnásobný mistr světa. Pokud by za mnou přišel ohledně problému se zvukem, vyslechl bych si ho, protože je kvalifikovaný na to, aby o něm hovořil.“

Todt: Formule 1 je na jednotce intenzivní péče, týmy nás prosí o pomoc

Todt: Formule 1 je na jednotce intenzivní péče, týmy nás prosí o pomoc

Hlučnější formuli 1 by uvítalo víc lidí, proto Todt bere toto téma vážně. „Ten problém zkoumáme ve spolupráci s těmi třemi automobilkami zapojenými do formule 1. Zjišťujeme, jestli je můžeme udělat hlučnější. Potřebujeme jednomyslný souhlas všech stájí, jinak nemůžeme nic změnit.“

Prezident FIA se ale zároveň domnívá, že velká část kritiky vyplývá z frustrací těch, kterým se výkonnostně nedaří.

„Žijeme v soutěživém světě, ti vpředu si nestěžují a ostatní si stěžují, dělají větší hluk než ti, kdo jsou spokojení. Je to přirozené, historie formule 1 je plná období dominance. Ferrari, McLaren, Williams, Red Bull a teď, už po dvou Grand Prix, Mercedes.“

„Není v mé moci je zpomalit a je výzvou pro ostatní týmy, aby je dohnaly. Nebylo by férové penalizovat tým, který odvedl lepší práci než ostatní.“

Todt: Rozpočtový strop v příštím roce nejspíše zaveden nebude

Todt: Rozpočtový strop v příštím roce nejspíše zaveden nebude

Další článek: Jezdci nezdravě hubnou, ale FIA v tom problém nevidí

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10