Není třeba panikařit, říká ke svým poruchám Red Bull Racing

Šéf týmu RBR Christian Horner vyzval ke klidu. Sebastian Vettel sice musel dvakrát po sobě odstoupit z vedení závodu kvůli technické poruše, ale důležitější je rychlost vozu.

"Byl to problém s brzdovým diskem, podobný jako měl loni Lewis Hamilton v Abú Zabí," vysvětloval Horner. "Jedeme dál. Nepanikařte, je to dlouhá sezóna. Víme, že máme rychlý vůz a radši budu mít rychlý než pomalý vůz. Získali jsme dvě pole position. Měli jsme mít 50 bodů, ale Sebastian jich má 12. Ale stále je před námi dlouhá cesta, v sezóně dojde k mnoha zvratům."

Na druhé straně Horner přiznal, že výsledek australského závodního víkendu je velkým zklamáním. "Po startu obou vozů z první řady je tým dost naštvaný, že jsme získali jen dva body," řekl. "Ale dáme se dohromady. Znovu jsme si potvrdili, že máme velmi rychlé auto. Budeme tvrdě pracovat, abychom příčiny problémů odstranili. A za týden budeme silnější."

Nespolehlivost vozu značně zkomplikovala Vettelovy šance na úspěch už loni, ale šéf RBR věří, že se historie opakovat nebude. "Takovou závadu jsme snad ještě nikdy neměli," připomněl. "Nejdříve jí musíme porozumět. Zastávky v boxech jsme provedli velmi dobře a ostatní týmy budou mít své problémy v různých chvílích roku. Zatím nedominuje žádný jezdec a dominantní vůz byl doposud ten náš. Je důležité, abychom v příštím závodě získali velký počet bodů."

Okruh v Sepangu, na němž se jede příští Grand Prix, by měl vozu RB6 vyhovovat také, protože klade vysoké nároky na aerodynamiku, a ta je silnou stránkou monopostu z Milton Keynes.

Další článek: Když trest neodpovídá zločinu

13:57 | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.
4. května | Alfa Romeo nasadí Kubicu do pátečního tréninku + testů 18palcových pneumatik Pirelli po víkendu.
3. května | Ve Španělsku bude 1000 fanoušků. Půjde o vylosované členy místního klubu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00