Není to tak zlé, zní po pátku z Renaultu

Renault přivezl do Suzuky nové přední křídlo i další drobná vylepšení. Výsledkově to ale zrovna ideální nebylo.
Není to tak zlé, zní po pátku z Renaultu

Jezdci Renaultu obsadili ve druhém tréninku pomyslnou předposlední řadu. Jejich největší konkurent, který používá stejný motor a s nimž bojují o čtvrté místo v šampionátu, McLaren, skončil výrazně lépe. Sainz byl sedmý za mercedesy, ferrari a red bully a Norris desátý.

Renault ale situaci nevidí tak černě. „Naše tempo při dlouhých jízdách vypadá vlastně docela dobře, ale na konci tréninku jsme nebyli schopni ukázat naši rychlost při nízkých hladinách paliva,“ řekl technický šéf Renaultu Nick Chester.

„Zasekli jsme se v provozu ostatních, kteří byli na dlouhých jízdách, takže to nelze brát úplně vážně.“

„Nasadili jsme nové přední křídlo, což zlepšilo ovládání poté, co jsme našli správné vyvážení a nastavení.“

„S přepracovaným víkendovým harmonogramem musíme dát vše dohromady ve správný okamžik, ale ponecháme si určitou flexibilitu, abychom se přizpůsobili tomu, co nám počasí nabídne.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Váš názor Další článek: Leclerca výrazná ztráta Ferrari zaskočila
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00