Není to spravedlivé, říká o ztrátě sedačky u Haasu Gutiérrez

Za tým Haas budou příští rok jezdit Grosjean a Magnussen. Gutiérrez si musí hledat angažmá jinde.
Není to spravedlivé, říká o ztrátě sedačky u Haasu Gutiérrez

Haas ve svém prvním roce v F1 získal 29 bodů. Všechny ale vyjel Romain Grosjean, což zřejmě byl jeden z důvodů, proč se Haas rozhodl neprodloužit spolupráci s Gutiérrezem. Mexičan má pro příští rok už jen dvě možnosti – Sauber a Manor. 

Na dotaz, zda rozhodnutí Haasu pochopil, reagoval Gutiérrez: „Ne, to ne. Byla tam spousta situací, které nebyly pod mou kontrolou,“ řekl pro Autosport.

„V konečném důsledku respektuji rozhodnutí, protože je to jejich tým. Ale na druhou stranu to obecně nebyl férový způsob, protože na začátku to nebylo pro získání mého rytmu ideální.“

„Když byla možnost získat body, tak jsme jako nový tým měli spoustu mechanických problémů. Byla tam spousta chyb. Jo, některé byly na mé straně, ale také na straně týmu. Nemyslím si, že to bylo posouzeno správně.“

„Prostě se jen podívat na papír a rozhodnout. Já to respektuji, ale nemyslím si, že s tím musím nutně souhlasit.“

Gutiérrez uvedl, že jeho prioritou je v příštím roce jezdit v F1. Reagoval tak na dotaz, zda je ochoten přijmout roli rezervního jezdce. Své šance na to, že bude příští rok závodit, odhadl na 70 %.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Vettel se chová spíše jako Latinoameričan než Němec, říká Arrivabene

17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.