Není to ono, shodují se u Ferrari

Navázat na úspěchy v posledních třech závodech bude pro Ferrari v Rusku těžké. Piloti Scuderie nejsou s chováním vozu příliš spokojeni.
Není to ono, shodují se u Ferrari

Charles Leclerc (1./2.)

Monačan v posledních třech závodních víkendech pokaždé získal pole position. Zítra bude mít situaci o poznání těžší. Přestože se mu výsledkově ve volných trénincích dařilo, s vozem nebyl příliš spokojen.

„Byl to docela fajn den. Red Bull je dost silný, ale soustředili jsme se na sebe. Z vozu jde vymáčknout o hodně víc. Vyvážení auta nebylo zcela dle mých představ, zejména pak v kvalifikačních simulacích. Závodní rychlost pro změnu vypadala dobře, což je pozitivní.

Na této trati v posledním sektoru docela trpí zadní část vozu. Proto abychom posílili poslední sektor, musíme obětovat trochu rychlosti v prvním sektoru. Najít správný kompromis není snadné.

Celkově jsem ale spokojený. Mercedes je extrémně silný tým, proto potřebujeme makat naplno. Pokud tomu dáme sto procent, třeba budeme pokračovat ve stejné formě jako v předešlých závodech,“ doufá Leclerc.

Sebastian Vettel (3./5.)

Vítěz posledního závodu označil páteční tréninkový den za podivný. Věří však, že se Ferrari dokáže zlepšit.

„Bylo to trochu divné. Zkoušeli jsme různé věci a musíme se rozhodnout, co si necháme a čeho se zbavíme. Red Bull byl silný ráno i odpoledne, hlavně pak ve třetím sektoru.

Myslím, že se můžeme zlepšit, hlavně pak po stránce vyvážení. Kolik času můžeme získat? Těžko říct. Dnes to bylo chvílemi dobré, chvílemi ne. I proto musíme přijít věcem na kloub a pochopit, co se vlastně dělo. Ale celkově jsem spokojen. Auto mělo své světlé chvilky, tak doufám, že si je přenese do kvalifikace,“ řekl Vettel.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Auto je rychlé ve všech částech okruhu, pochvaluje si Verstappen

14:41 | Roman Staněk skončil ve své první kvalifikaci ve F3 na 10. místě se ztrátou 3 desetin na pole position, které získal Sebastian Fernandez.
13:21 | Sezóna ještě ani pořádně nezačala a Giovinazzi už nasazuje druhou elektroniku řídicí elektroniky.
12:46 | Red Bull potvrdil, že bude mít na FIA dotazy ohledně systému DAS. Mercedes ho v prvním tréninku použil.
10:24 | Roman Staněk ve svém prvním tréninku ve F3 na osychajícím Red Bull Ringu na skvělém třetím místě z 30 jezdců! A navíc 27 kol, nejvíce ze všech.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink Hamilton (1:04.816)
2. trénink Hamilton (1:04.501)
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10