Není to nemožné, říká o svých šancích na titul Ricciardo

Daniel Ricciardo získal v Monaku své druhé letošní vítězství po triumfu v Šanghaji a v celkovém pořadí se dostal již na třetí místo. Australan si myslí, že by se mohl zapojit do bitvy o titul mistra světa, pokud do letní přestávky zvítězí ještě v jedné grand prix.
Není to nemožné, říká o svých šancích na titul Ricciardo

Ricciardo na třetím místě celkového pořadí nyní ztrácí osmatřicet bodů na vedoucího Lewise Hamiltona. Red Bull sice ztrácí na Ferrari a Mercedes v kvalifikacích, australský pilot má však i tak stejný počet vítězství jako Vettel a Hamilton. Nebýt Ricciardových nedojetí v Bahrajnu a v Baku, byla by Australanova ztráta mnohem menší.

„Myslím, že po mém vítězství v Monaku je to přirozená otázka,“ řekl Ricciardo na dotaz motorsport.com, zda – li může bojovat o titul mistra světa. „Lewis má však pořád dobrý náskok, a tak v tom souboji ještě zcela nejsme.“

„Není to nemožné, ale nějak moc na to zatím nemyslím. I kdybych na to myslel, tak bych nijak neměnil můj jezdecký styl, stále bych zkoušel útočit.“

„Nejdříve musíme dokázat, že umíme vyhrát i na jiné trati, a to ještě před letní přestávkou. Teprve poté budeme moci myslet na boj o mistrovský titul.“

Ricciardova největší šance na další vítězství přijde pravděpodobně v Maďarsku, kde je Red Bull tradičně silný. Red Bullu by mohl pomoci i plánovaný upgrade pohonných jednotek, který by mohl Renault připravit už pro závod v Montrealu. V nadcházejících závodech by Ricciardo rád získal několik dalších pódiových umístění.

Red Bull neodepisuje ani Lewis Hamilton, podle kterého o čelo pořadí mistrovství světa bojují tři týmy.

„Oni (Red Bull) udělali pár chyb, které jsme my využili, a proto je náš náskok větší, než kdyby se Red Bull svých zaváhání vyvaroval. Je to ale souboj všech tří týmů. Myslím, že Red Bull vidí velký potenciál v upgradu motoru, který by rád použil v Montrealu,“ řekl o boji nejlepších tří týmů britský pilot Mercedesu.

Foto: Getty Images / Dan Mullan

Další článek: Alonso odhalil detaily ze své přípravy na Le Mans

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00