Není reálné, abychom letos porazili Red Bull, zní z Mercedesu

Podle Mercedesu není příliš reálné, aby v letošní sezoně dokázal ohrozit Red Bull v boji o titul. Přesto se německý tým nemíní vzdávat.
Není reálné, abychom letos porazili Red Bull, zní z Mercedesu

Po dvou závodech letošní sezony ztrácí Mercedes v Poháru konstruktérů na Red Bull téměř 50 bodů. I když jde o velkou ztrátu, ve zbývajících 21 velkých cenách by ji jistě bylo možné smazat. 

Větším problémem je pro Mercedes výkonnostní handicap, který půjde odstranit jen velmi těžko, čehož si je vědom i šéf Mercedesu Toto Wolff.

„Letos máme za sebou teprve dva závody. Je to ale reálné, když se podíváme na výkonnostní mezeru? Ne, není,“ citoval Wolffa britský Autosport.

Jak však vyplývá z dalších slov Rakušana, německý tým nemíní jen tak rezignovat.

„Chceme do toho dát vše a uvidíme, jaký to bude mít výsledek,“ uved boss stáje z Brackley s tím, že vloni se takový přístup Mercedesu vyplatil.

„Vloni se nám podařilo dohnat hodně ztráty s autem, které příliš poskakovalo, což svým způsobem všechno zastiňovalo. Nakonec jsme vyhráli i závod a přiblížili jsme se jim. Myslím, že se o to musíme snažit i teď.“

Dohnat Red Bull může trvat i rok

Mercedes se v blízké době chystá nasadit na svůj vůz  balíček vylepšení, která by měla pomoci výkonnostnímu vzestupu. Předběžně se jeho nasazení chystá na květnovou Velkou cenu Emilie-Romagny.

Podle Wolffa však bude Mercedesu trvat mnohem déle, než bude moci pomýšlet na rovnocenné souboje s týmem z Milton Keynes.

„Myslím si, že doba se bude pohybovat mezi šesti a dvanácti měsíci, protože to je doba, kterou nám vloni trvalo, než jsme zjistili, co se s autem vlastně děje," uvedl Wolff.

„Znamená to, že musíme rychlost vývoje zdvojnásobit. Logika hovoří o tom, že výkonnostní zisky Red Bullu už takové nebudou,“ dodal šéf Mercedesu. 

Další článek: NASCAR: Räikkönen a Button vyrazí do dnešního závodu v Texasu z 22., respektive 24. pozice

Témata článku: ,