Není pravda, že jsem na svůj tým naštvaný, říká Hamilton

Hamiltonovi v závodě nevyšla strategie nebo spíše načasováni zastávky v boxech.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Není pravda, že jsem na svůj tým naštvaný, říká Hamilton | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Hamilton mohl zkusit dojet až do cíle. Podle Mercedesu by to však nebyl dobrý nápad. Esteban Ocon to zkusil a podle svých slov byl více než blízko defektu. Podle týmu by Hamilton dojel v podstatě na stejné pozici – pokud by vůbec dojel.

Druhou možností bylo zastavit jako ostatní okolo 37. kola. Hamilton ale nakonec zajel k mechanikům až v 50. kole.

Tým povolal Hamiltona k zastávce znovu s varováním, že pokud nezajede do boxů, nevrátí se na trať před šestým Pierrem Gaslym.

Podle něj média situaci trochu nafukují. „Dnes ráno jsem viděl některá média, která se až příliš zabývala incidentem ze včerejšího závodu, kdy se jelo do boxů,“ napsal Hamilton na sociální sítě.

„Není pravda, že jsem na svůj tým naštvaný. Jako tým tvrdě pracujeme na sestavení co nejlepší strategie,“ vysvětluje Hamilton. Podle něj je ale pak v závodě mnoho faktorů, které se neustále mění. 

„Včera jsme riskovali a zůstali venku v naději, že to oschne, což se nestalo. Chtěl jsem to risknout a jet až do konce, ale bylo to moje rozhodnutí zůstat venku a nevyšlo to. Nakonec jsme zajeli do boxů, což bylo to nejbezpečnější.“

Zariskovali jsme, lepší by ale bylo zastavit s ostatními, připouští Wolff

Zariskovali jsme, lepší by ale bylo zastavit s ostatními, připouští Wolff

„Žijeme a učíme se. Vyhráváme i prohráváme jako tým. Nikdy ode mě nečekejte, že budu v rádiu při závodech zdvořilý a klidný, všichni jsme velmi vášniví a v zápalu boje se tato vášeň může projevit, stejně jako u všech jezdců.“

„Moje srdce a duch jsou na trati, je to oheň ve mně, který mě dostal tak daleko, ale jakýkoli vztek je rychle zapomenut a my jsme si to vyříkali a už se díváme dopředu na další závod.“

Váš názor Další článek: S Lewisem závodil stejně tvrdě jako Max, říká o Pérezovi Horner
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00