Není kam spěchat, o Kimim rozhodneme později, říká prezident Ferrari

Louis Camilleri v Monze poprvé v roli prezidenta Ferrari navštívil paddock formule 1. Jedním z témat byla budoucnost Kimiho Räikkönena.
Není kam spěchat, o Kimim rozhodneme později, říká prezident Ferrari

Předpokládá se, že Kimi Räikkönen zůstane u Ferrari také v příštím roce. Dokonce se očekávalo, že bude potvrzen už v Monze. Nakonec se tak ale zřejmě stane až později.

„Ještě jsme nerozhodli,“ řekl Camilleri. „Až to uděláme, a neexistuje žádný časový rámec, budete druzí, kdo se to dozví.“

„Znám Kimiho velice dobře. Je tu s námi už dlouho a je to náš velmi drahý přítel. Pokud jde o rozhodovací proces, je to rozhodnutí týmu. Vedoucím týmu je Maurizio, který nakonec rozhodne. Ale budeme o tom diskutovat. Až budeme připraveni, řekneme vám to.“

Dokud se nerozhodne o jezdecké sestavě Ferrari, nerozhodne se patrně ani o sestavě Sauberu. Frederic Vasseur už potvrdil, že Sauber čeká na rozhodnutí Ferrari. 

„Na Ferrari netlačíme, myslím, že na ně tlačíte mnohem více vy než já,“ řekl Vasseur pro Motorsport.com. 

Leclerc si v červenci v Monze vyzkoušel letošní vůz Ferrari

Leclerc si v červenci v Monze vyzkoušel letošní vůz Ferrari

Z formule 1 odcházet nechce

Nedávno zesnulý Sergio Marchionne hrozil, že Ferrari odejde z formule 1, pokud mu nebudou vyhovovat nová pravidla. Jeho nástupce je mírnější.

„Pokud bude F1 na špiči automobilové technologie a inovace, ale závody budou pro fanoušky konkurenceschopné a vzrušující, potom bude formule 1 nadále životaschopná,“ řekl Camilleri pro Autosport.

„Myslím, že každý souhlasí s těmito principy. Jak se tam dostanete, to už je druhá věc.“

„Vidím to tak, že existují tři součásti: technická pravidla, finanční aspekty a vedení. Tyto tři součásti se musí v určitém okamžiku protnout.“

„Jsem přesvědčen, že je v zájmu všech najít dohodu, která je životaschopná pro všechny.“

Více ale Camilleri postoj Ferrari rozebírat nechtěl. Dává prý přednost jednání a ne vysílání vzkazů přes média. 

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Fotogalerie: Pátek v Monze – mokro i nehoda Ericssona

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10