Není kam spěchat, o Kimim rozhodneme později, říká prezident Ferrari

Louis Camilleri v Monze poprvé v roli prezidenta Ferrari navštívil paddock formule 1. Jedním z témat byla budoucnost Kimiho Räikkönena.
Není kam spěchat, o Kimim rozhodneme později, říká prezident Ferrari

Předpokládá se, že Kimi Räikkönen zůstane u Ferrari také v příštím roce. Dokonce se očekávalo, že bude potvrzen už v Monze. Nakonec se tak ale zřejmě stane až později.

„Ještě jsme nerozhodli,“ řekl Camilleri. „Až to uděláme, a neexistuje žádný časový rámec, budete druzí, kdo se to dozví.“

„Znám Kimiho velice dobře. Je tu s námi už dlouho a je to náš velmi drahý přítel. Pokud jde o rozhodovací proces, je to rozhodnutí týmu. Vedoucím týmu je Maurizio, který nakonec rozhodne. Ale budeme o tom diskutovat. Až budeme připraveni, řekneme vám to.“

Dokud se nerozhodne o jezdecké sestavě Ferrari, nerozhodne se patrně ani o sestavě Sauberu. Frederic Vasseur už potvrdil, že Sauber čeká na rozhodnutí Ferrari. 

„Na Ferrari netlačíme, myslím, že na ně tlačíte mnohem více vy než já,“ řekl Vasseur pro Motorsport.com. 

Leclerc si v červenci v Monze vyzkoušel letošní vůz Ferrari

Leclerc si v červenci v Monze vyzkoušel letošní vůz Ferrari

Z formule 1 odcházet nechce

Nedávno zesnulý Sergio Marchionne hrozil, že Ferrari odejde z formule 1, pokud mu nebudou vyhovovat nová pravidla. Jeho nástupce je mírnější.

„Pokud bude F1 na špiči automobilové technologie a inovace, ale závody budou pro fanoušky konkurenceschopné a vzrušující, potom bude formule 1 nadále životaschopná,“ řekl Camilleri pro Autosport.

„Myslím, že každý souhlasí s těmito principy. Jak se tam dostanete, to už je druhá věc.“

„Vidím to tak, že existují tři součásti: technická pravidla, finanční aspekty a vedení. Tyto tři součásti se musí v určitém okamžiku protnout.“

„Jsem přesvědčen, že je v zájmu všech najít dohodu, která je životaschopná pro všechny.“

Více ale Camilleri postoj Ferrari rozebírat nechtěl. Dává prý přednost jednání a ne vysílání vzkazů přes média. 

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Fotogalerie: Pátek v Monze – mokro i nehoda Ericssona

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00