Není důkaz, že by jel Hamilton zbytečně pomalu, penalizován nebude

Pilot McLarenu Lewis Hamilton byl po kvalifikaci na Velkou cenu Evropy předvolán ke stewardům, a to kvůli stížnosti rozlíceného pilota Mercedesu Nica Rosberga. Penalizaci však nedostal. AKTUALIZOVÁNO
Není důkaz, že by jel Hamilton zbytečně pomalu, penalizován nebude

Bezprostředně po kvalifikaci Rosberg obvinil Hamiltona z toho, že mu překážel na trati, když chtěl Němec zajet své poslední rychlé kolo ve třetí části kvalifikace. Zdržení prý zapříčinilo Rosbergovo „špatné“ umístění. Pilot Mercedesu měl podle vlastních slov na víc.

Hamilton v posledním sektoru zpomalil, aby vytvořil mezeru mezi sebou a vozy vpředu. Chtěl si tak vytvořit dostatečný odstup pro své poslední měřené kolo. Tím údajně zničil Rosbergovy šance na lepší umístění. Pomalejší start do měřeného kola stál Rosberga drahocenný čas.

"Mělo to velký vliv," odpovídá Rosberg na otázku, jak moc ho Hamiltonovo zpomalení poškodilo. "Ale to jde teď stranou. Problémem je, že je tu určité pravidlo, které jasně říká, že nesmíte v posledních zatáčkách zbytečně zpomalovat. To je pravidlo. Je to jasné, protože je to nebezpečné," vysvětluje Rosberg.

Stewardi si Hamiltona předvolali, uznali však, že žádnou vinu nenese. Neexistuje prý důkaz, že by Brit jel zbytečně pomalu. "Čas auta číslo 4 (Hamilton) byl v tomto sektoru rychlejší než čas, který dříve v tomto sektoru zajelo auto číslo 8 (Rosberg), což naznačuje, že auto číslo 4 nejelo mezi zatáčkami 21 a 25 zbytečně pomalu," zní oficiální prohlášení stewardů. "Nejmenší rozestup mezi auty 4 a 8 byl 18 metrů a 1,1 sekundy."

Žádná penalizace tedy udělena nebyla, Hamilton zítra odstartuje z první řady spolu se Sebastianem Vettelem.

 

Další článek: Alonso: Chybu jsme neudělali, doplatili jsme na malé časové rozestupy