Není čas vinit jezdce z kolize, říká šéf Ferrari Binotto

Šéf týmu Ferrari Mattia Binotto řekl, že teď není čas určovat viníka kolize, při které se střetli oba piloti Scuderie Charles Leclerc a Sebastian Vettel a která oba vyřadila ze závodu.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Není čas vinit jezdce z kolize, říká šéf Ferrari Binotto | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Leclerc s Vettelem se srazili v úvodním kole Velké ceny Štýrska formule 1, když se Leclerc pokusil ve třetí zatáčce zaútočit na svého týmového kolegu.

Vettel po startu z 10. pozice přišel o jedno místo, naopak Leclerc, který kvůli penalizaci odsunu o tři pozice za blokování Daniila Kvjata v kvalifikaci startoval čtrnáctý, si na startu polepšil.

Do třetí zatáčky najížděli oba jezdci za sebou. Leclerc se pokusil zaútočit, Vettel jeho atak ale nečekal a Leclerc narazil do zadní části vozu svého týmového kolegy, poškodil mu zadní křídlo a sobě podlahu vozu. Pro oba závod skončil.

Leclerc okamžitě po závodě přiznal vinu za incident a Vettelovi se omluvil.

Leclerc přiznal vinu za kolizi a vyřazení obou jezdců Ferrari

Leclerc přiznal vinu za kolizi a vyřazení obou jezdců Ferrari

Podle Binotta je však důležité, aby Ferrari zůstalo jednotné a místo, aby veřejně na některého z jezdců svalovalo vinu, by se mělo z nehody poučit.

„Nemyslím si, že bych měl jezdcům ještě co říct. Je to bolestivé zakončit závod už po dvou kolech takovým způsobem. Myslím, že je to nejhorší možné vyvrcholení velmi špatného víkendu. Byl to pro nás náročný víkend,“ řekl Binotto pro Sky Sports.

„Myslím, že není čas hledat zodpovědnost nebo viníka, je třeba pracovat jednotně. Máme ty správné lidi, abychom se co nejdříve zlepšili,“ dodal.

Další článek: Renault podal protest proti Racing Pointu, rozhodnutí dnes nepadne

21:30 | Fast Friday je v Indianapolis skutečně fast.. Marco Andretti zajel nejrychlejší kolo od roku 1996: 233,491 mph (375,767 km/h). Alonso zatím na konci pořadí.
17:32 | Carlos Sainz uvedl, že i po změně šasi a chladícího systému se jeho vůz přehřívá.
17:16 | U Racing Pointu si myslí, že se Sergio Pérez nakazil koronavirem od svého soukromého kuchaře, kterého si najal, aby nemusel chodit do restaurací, kde by se mohl nakazit.
14:42 | Fernando Alonso dokáže zajet do boxů i pozadu.... odkaz

GP Španělska 2020

Pátek 14. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:16.785)
2. trénink Hamilton (1:16.883)
Sobota 15. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 16. srpna 2020
Závod 15.10