Nemyslím si, že by se Massa s Hamiltonem nesnášeli

badys F1  |  13. 11. 2011 10:04

Naprosto s ním nesouhlasím . Právě důvod ,že Lewis tu zatáčku mohl vnitřkem krásně projet s dostatečně nechaným velkým místem na vnějšku , byl důvod pro udělení penalizace. Včasné Lewisovo brždění a telemetrie byly určitě důvody pro komisaře, k udělení penalty pro Massu. Tentokrát tam ze strany Lewise žádná bezhlavost (jako v Monacu) nebyla . Massa nejdříve vybídl soupeře k předjetí a pak ho zavřel.

liborc  |  14. 11. 2011 15:23

Ono, kdyby mu tam Massa nechal místo na vnitřku, tak by ho mohl pustit rovnou se slovy "račte pane Hamiltone, ráčej mě předjet". Hodně záleží na tom jak trať vede za zatáčkou. Tím, že by nejel ideální stopu, tak musí ubrat, tím, že ubere a nechá místo Hamiltonovi, nemude mít dobrej nájezd do další zatáčky... a už se veze.
Takže, pokud se Hamilton nedokázal dostat na jeho úroveň (myslím kolo na kolo) do apexu, jakože nedokázal, tak to měl zabalit a zařadit se za Massu. Hamiltonovi to bylo jasný, že to nedokáže, a taky šel proto dřív na brzdy. Bohužel nedobrzdil a a Massu sestřelil. To se stává, je mi proto s podivem, že potrestali Massu. Podle čeho měl usuzovat, že tam Hamilton pořád bude opruzovat? Když viděl, že jde Hamilton na brzdy, tak podle mě správně předpokládal, že to zabalil.

Jednoznačně je kravina co tu píšeš. Pokud by Massa měl v tomto místě při tom stavu tratě nechat místo pro Lewise - musel by brzdit o 20 metrů dřív, aby na té špinavé straně nevyletěl z trati. Massa jel závodní stopu - včetně nájezdu do zatáčky. Lewis by ve své rychlosti stejně vyjel až na vnější okraj - nebyla šance, aby se tam v tu chvíli oba vešli. Buď tak laskav a koukni se na ten incident znovu a nezaujatě. Mělo to být bez potrestání ...

buggybob | buggy je pláží král! :-)

Snad k tomu lze dodat, že Massa brání pozici hlava nehlava i za cenu kolize. Ať je to tak nebo tak i v běžném provozu se podíváš do zrcátek kde je auto které předjíždíš, natož když závodíš.

feese F1  |  12. 11. 2011 18:12

Po dlouhé době rozumný názor od DC. Zejména co se týká té kolize.

J.FAN  |  12. 11. 2011 00:02

napsané s nadhledem, nezaujatostí a úplně přesně. Nejvíc se mi líbí " na něco podobného jsou oba příliš milý ". Moje vize parádní neděle: Jenson vítězství a Filípek s Hamíkem ať si zabujují o zbývající podium

hezká pasáž se závodním incidentem

18:15 | Za incident s Mazepinem ve třetím tréninku byl Hamilton napomenut a tým dostal pokutu 25 000 euro.
16:53 | Hamilton jde před sportovní komisaře kvůli nerespektování dvojitých žlutých vlajek.
14:18 | První závod F2 vyhrál Armstrong. Piastri devátý, Čou se roztočil a dojel na chvostu pole. V závodě byly 2 safety cary, jeden (resp. dva) virtuální.
8:49 | Podle Pirelli je střední směs jen o 0,3 s pomalejší než měkká. Tvrdá pak o dalších 0,6 s.