Nemůžeme si dovolit dělat chyby, říká Bottas

Williams ve Spa přišel o mnoho bodů kvůli nepovedené zastávce v boxech, kdy Bottas dostal tři měkké žlutě značené pneumatiky a jednu bílou střední.
Nemůžeme si dovolit dělat chyby, říká Bottas

„Nemůžeme si dovolit chyby, jako je tato,“ řekl Bottas po závodě. „Rozhodně jsme z víkendu nedostali sto procent.“ Bottas byl totiž za chybu týmu potrestán průjezdem boxy.

„Neměli jsme rychlost na to, abychom závodili s těmi vpředu, ale měli jsme získat více bodů, než jsme nakonec získali.“

Klepněte pro větší obrázek
Tři žluté a jedna bílá pneumatika na voze Bottase. 

„Jsou dvě věci, které bychom měli udělat,“ řekl Smedley. „Tou první je omluvit se Valtterimu, protože jsme mu samozřejmě úplně zničili závod, když bojoval s Vettelem a Grosjeanem. Tou druhou věcí je, že bychom neměli obviňovat jednotlivce. Musíme odjet jako skupina lidí a podívat se na to, co se stalo.“

Novinář James Allen píše na svém webu, že existují dvě možná vysvětlení. Tou první je, že v nahřívací dece byla špatná pneumatika. Mechanik ji jen popadl a nevšiml si toho.

Týmy mají sady označené pro případné mimořádné situace jako je výjezd safety caru. Mechanik proto mohl špatně rozumět a popadnout jinou pneumatiku, než měl.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Alex Lynn chce být v F1 v roce 2017

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.