Nemusíme nikomu nic dokazovat, říká o sobě a Red Bullu Vettel

Sebastian Vettel nemíní reagovat na volání některých fanoušků, kteří by ho chtěli vidět ve stejném voze s některým z mistrů světa.
Nemusíme nikomu nic dokazovat, říká o sobě a Red Bullu Vettel

Red Bull mohl příští rok postavit vedle Vettela Kimiho Räikkönena, čímž by došlo ke srovnání, které někteří chtějí vidět, ale rozhodl se pro Daniela Ricciarda.

"Myslím, že nakonec nemusíme nikomu nic dokazovat," komentoval Vettel tento krok pro oficiální stránky soutěže. "Dokázali jsme dost. Měli jsme čtyři fantastické roky a kde po ty čtyři roky byli ostatní? Nic se neděje bezdůvodně."

"Samozřejmě potřebujete mít správný komplet, a my jsme měli ten nejsilnější, ale pamatuji si, že jsme měli silný komplet také v roce 2009 a skončili jsme v šampionátu druzí."

"Vzpomeňte si na minulý rok. Šampionát nebyl rozhodnutý, když jsem byl v Abú Zabí odsunut na konec startovního roštu a musel jsem se probojovat zpět. Pak jsme v závodě v Brazílii prožili noční můru, auto bylo poškozené, po prvním kole jsem byl poslední a podařilo se mi vrátit zpět."

"Takže jsme v mnoha případech měli smůlu a bylo na ostatních, aby se v takových chvílích chopili své šance. Já jsem přesvědčený, že každý je strůjcem svého štěstí. Vždy budou někteří lidé pochybovat, ale to je jejich problém."

"Daniel přijde do týmu silný a odvede dobrou práci. Přichází z Tora Rossa a je v podobné situaci jako já v roce 2009. Největší rozdíl asi je, že tým teď má jiná očekávání, ale také vítězné výsledky, které neměl, když jsem přišel já."

Stejně tak Vettelovi nedělá starost, že někteří přisuzují největší podíl na jeho úspěších šéfdesignérovi Adrianovi Neweymu, veřejně to zmiňoval hlavně Fernando Alonso.

"Jste, kdo jste. Když jste v životě udělali něco špatně, jste první, kdo to ví. Takže podvádíte hlavně sebe. Pokud jste se sebou spokojení a můžete žít v pohodě s tím, kdo jste, tak není důvod o čemkoliv pochybovat," dodal.

Další článek: Testy s Pirelli odřekly dva týmy, v lednu se možná začne testovat později