Neměli jsme rychlost na body, říká Vettel

Sebastian Vettel měl v Portugalsku slušnou kvalifikaci. V závodě se ale zeleným monopostům nedařilo.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Neměli jsme rychlost na body, říká Vettel | Foto: Getty Images / Lars Baron

Vettel se poprvé po 16 víkendech dostal do třetí části kvalifikace. V závodě ale dojel až na 13. místě před týmovým kolegou Lancem Strollem.

„Byl to docela náročný závod s velmi dlouhým stintem na středních pneumatikách,“ komentoval Vettel, který startoval na měkkých pneumatikách a přezouval ve 22. kole.

„Po 10 kolech bylo obtížné se držet blízko skupiny před námi. Celkově to vypadá, že jsme prostě neměli dostatečné tempo na to, abychom získali body.“

„Autu rozumíme čím dál lépe, ale chybí nám trochu rychlost, takže na tom musíme zapracovat. Nemyslím si, že bychom se strategií mohli udělat něco jiného, celkově jsme neměli dostatečné tempo a ani konzistenci, abychom se udrželi ve skupině bojující o body.“

Aston Martin přivezl do Portugalska nové díly, které ale dostal jen Stroll. Ve Španělsku je bude mít i Vettel.

„Pozitivní je, že příští týden budu mít na voze nové díly, které považujeme za krok správným směrem. Skutečnou prioritou je mít čistou sobotu, která je klíčem k lepší neděli.“

Další článek: Na tetování čeká, novou práci ale už má. Kam zamířil Cyril Abiteboul?

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.