Neměl jsem nejlepší sezónu, ale platí to i pro Ferrari, říká Massa

Felipe Massa si je vědom nutnosti zlepšit se, aby mohl pokračovat u Ferrari i po roce 2012. Připomněl ale, že letošní sezóna byla nevydařená pro celý tým.
Neměl jsem nejlepší sezónu, ale platí to i pro Ferrari, říká Massa

"Letošní rok nám nevyšel moc dobře, ale přistoupili jsme k němu s naším obvyklým bojovným duchem, který si přineseme i do příštího roku, v němž budeme doufat v mnohem lepší šampionát, než je ten, který právě končí," řekl brazilský závodník."

"Máme v úmyslu být konkurenceschopní hned od začátku a bojovat o vítězství v každém závodě. Tato sezóna pro mě nebyla nejlepší, ale ani pro tým. Takže jako jezdec mám velkou touhu, stejně jako celý tým, odevzdat sto procent, abychom se příští rok zlepšili."

Poslední závod letošního roku čeká Massu na domácí půdě v Interlagosu. Při této příležitosti oslaví dva významné milníky.

"Bude to pro mě velmi důležitý víkend, protože to bude konec mého desátého roku od prvního závodu ve F1," připomněl. "Naštěstí jsem pořád mladý a čeká mě ještě hodně věcí, ale deset let je i tak v životě jezdce formule 1 milník."

"Také je to šest let, co závodím pro Scuderii, nastoupím do 100. závodu pro tým. Díky tomu patřím mezi jezdce, kteří pro tento tým odjeli nejvíc závodů. Když to dám tedy vše dohromady, 10 let ve formuli 1, 100 závodů s Ferrari, a to vše doma v Brazílii, je to pro mě něco mimořádného. Budou to emotivní chvíle a chtěl bych k tomu v neděli odpoledne přidat dobrý výsledek."

Diskuze (89) Další článek: Mallya: Je to nejlepší sezóna Force Indie, potrápili jsme i větší týmy
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen