Neměl jsem nejlepší sezónu, ale platí to i pro Ferrari, říká Massa

Felipe Massa si je vědom nutnosti zlepšit se, aby mohl pokračovat u Ferrari i po roce 2012. Připomněl ale, že letošní sezóna byla nevydařená pro celý tým.
Neměl jsem nejlepší sezónu, ale platí to i pro Ferrari, říká Massa

"Letošní rok nám nevyšel moc dobře, ale přistoupili jsme k němu s naším obvyklým bojovným duchem, který si přineseme i do příštího roku, v němž budeme doufat v mnohem lepší šampionát, než je ten, který právě končí," řekl brazilský závodník."

"Máme v úmyslu být konkurenceschopní hned od začátku a bojovat o vítězství v každém závodě. Tato sezóna pro mě nebyla nejlepší, ale ani pro tým. Takže jako jezdec mám velkou touhu, stejně jako celý tým, odevzdat sto procent, abychom se příští rok zlepšili."

Poslední závod letošního roku čeká Massu na domácí půdě v Interlagosu. Při této příležitosti oslaví dva významné milníky.

"Bude to pro mě velmi důležitý víkend, protože to bude konec mého desátého roku od prvního závodu ve F1," připomněl. "Naštěstí jsem pořád mladý a čeká mě ještě hodně věcí, ale deset let je i tak v životě jezdce formule 1 milník."

"Také je to šest let, co závodím pro Scuderii, nastoupím do 100. závodu pro tým. Díky tomu patřím mezi jezdce, kteří pro tento tým odjeli nejvíc závodů. Když to dám tedy vše dohromady, 10 let ve formuli 1, 100 závodů s Ferrari, a to vše doma v Brazílii, je to pro mě něco mimořádného. Budou to emotivní chvíle a chtěl bych k tomu v neděli odpoledne přidat dobrý výsledek."

Další článek: Mallya: Je to nejlepší sezóna Force Indie, potrápili jsme i větší týmy

17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.
16:45 | Podle Wolffa to byl v podání Russella dobrý trénink, ale je třeba ho brát s klidem a rezervou. Bottas měl prý problém s autem.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10