Neměl jsem kudy jet, vysvětluje Verstappen

Max Verstappen a Lance Stroll museli komisařům vysvětlit vzájemnou kolizi, kvůli které byly ve druhém tréninku vyvěšeny červené vlajky. Penalizace nakonec nebyla nikomu udělena.
Foto: Getty Images / Pool
Neměl jsem kudy jet, vysvětluje Verstappen | Foto: Getty Images / Pool

Max Verstappen (3./2.)

O kolizi se soupeřem se Verstappen příliš bavit nechtěl, pro Pirelli měl však slova chvály.

„Nechci o tom mluvit. Jen mě překvapilo, že začal zatáčet zrovna ve chvíli, kdy jsem projížděl kolem. Nebylo kudy projet. Najížděl jsem do měřeného kola, on to své zrovna dokončil. Je škoda, že došlo ke kontaktu.

Na novém prototypu od Pirelli jsem absolvoval dvě jízdy. Měl jsem z toho dobrý pocit. Na druhé sadě se mi řídilo lépe. Nemám žádné připomínky,“ nechal se slyšet Verstappen.

Lance Stroll (15./19.)

Také Stroll kontakt považuje za zbytečný a nešťastný. Vše si prý s Verstappenem vyříkal a oba jezdci jsou v pohodě.

„Jo, kontakt v první zatáčce byl nešťastný. Myslím, že nečekal, že jdu do druhého měřeného kola, já jsem zase nečekal, že se mnou v první zatáčce bude někdo závodit. V posledním kole předcházejícího okruhu mě nechal projet, myslel jsem, že si chce držet odstup. Na startovní rovince jsem se proto věnoval různým věcem na volantu. Jakmile jsem se podíval nahoru, soustředil jsem se na zatáčku a nečekal jsem, že někdo bude vedle mě.

Byli jsme u komisařů, vyříkali jsme si to, je mezi námi čistý vzduch. Všechno je OK. Jinak to ale byl náročný den, přilnavost byla špatná. Trať je cool, ale povrch není zrovna můj šálek kávy,“ přiznal Stroll.

Další článek: Čeká mě ještě spousta práce, tuší Bottas

11:46 | Grosjean: Pokud bych sledoval tento závod doma a jeden z mých přátel měl takovou nehodu, byl bych přesvědčen, že je mrtvý.
22:21 | Reakce jezdců na nehodu Grosjeana v týmových rádií bezprostředně po nehodě... odkaz
21:17 | Proč sledovat GP Sachíru: Russell jede v Mercedesu Aitken debutuje ve Williamsu Fittipaldi debutuje v Haasu Netradiční layout okruhu, kola výrazně pod 1 minutu, očekáváme malé rozdíly v časech. Pojede se později, bude chladněji, podmínky tedy jiné. + finále šampionátu F2!
20:00 | Testů mladých jezdců po GP Abú Dhabí by se mohl zúčastnit také Carlos Sainz s Ferrari.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10