Neměl jsem kudy jet, vysvětluje Verstappen

Max Verstappen a Lance Stroll museli komisařům vysvětlit vzájemnou kolizi, kvůli které byly ve druhém tréninku vyvěšeny červené vlajky. Penalizace nakonec nebyla nikomu udělena.
Foto: Getty Images / Pool
Neměl jsem kudy jet, vysvětluje Verstappen | Foto: Getty Images / Pool

Max Verstappen (3./2.)

O kolizi se soupeřem se Verstappen příliš bavit nechtěl, pro Pirelli měl však slova chvály.

„Nechci o tom mluvit. Jen mě překvapilo, že začal zatáčet zrovna ve chvíli, kdy jsem projížděl kolem. Nebylo kudy projet. Najížděl jsem do měřeného kola, on to své zrovna dokončil. Je škoda, že došlo ke kontaktu.

Na novém prototypu od Pirelli jsem absolvoval dvě jízdy. Měl jsem z toho dobrý pocit. Na druhé sadě se mi řídilo lépe. Nemám žádné připomínky,“ nechal se slyšet Verstappen.

Lance Stroll (15./19.)

Také Stroll kontakt považuje za zbytečný a nešťastný. Vše si prý s Verstappenem vyříkal a oba jezdci jsou v pohodě.

„Jo, kontakt v první zatáčce byl nešťastný. Myslím, že nečekal, že jdu do druhého měřeného kola, já jsem zase nečekal, že se mnou v první zatáčce bude někdo závodit. V posledním kole předcházejícího okruhu mě nechal projet, myslel jsem, že si chce držet odstup. Na startovní rovince jsem se proto věnoval různým věcem na volantu. Jakmile jsem se podíval nahoru, soustředil jsem se na zatáčku a nečekal jsem, že někdo bude vedle mě.

Byli jsme u komisařů, vyříkali jsme si to, je mezi námi čistý vzduch. Všechno je OK. Jinak to ale byl náročný den, přilnavost byla špatná. Trať je cool, ale povrch není zrovna můj šálek kávy,“ přiznal Stroll.

Další článek: Čeká mě ještě spousta práce, tuší Bottas

14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.
13:27 | Haas potvrdil, že Schumacher je v pořádku. Prošel kontrolou v lékařském centru. Při nárazu dosáhlo přetížení 30 G.
13:17 | Podle Steinera se Schumacher po nehodě v posledním tréninku nezúčastní kvalifikace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00