Německý model v Itálii? Aneb střídání Imoly a Monzy je na stole

Jednání jsou sice na samotném začátku, ale v Itálii bychom se od roku 2017 mohli dočkat německého modelu, kdy se střídají dva okruhy.
Německý model v Itálii? Aneb střídání Imoly a Monzy je na stole

Mezi Ecclestonem a Monzou probíhají jednání o budoucnosti velké ceny po roce 2016. Vypadá to, že zatím poslední kolo jednání proběhlo v Monaku. Monza má stejně jako mnoho dalších okruhů problémy s financemi a italská legislativa a krize tomu nepomáhají.

Imola má zájem nahradit Monzu, už jedná s Ecclestonem

Imola má zájem nahradit Monzu, už jedná s Ecclestonem

Do hry nyní vstoupila Imola, která by byla ochotná Monzu v případě potřeby nahradit. Podle Gazzetty dello Sport stojí za financováním firma Con.Ami s rozpočtem 300 milionů euro. Cílem má být propagace regionu Emilia Romagna.

Nakonec by to ale mohlo být jinak. Web Jamese Allena uvádí, že na stole je německý model. U západních sousedů už několik let dochází ke střídání dvou okruhů. Letos se tento model zhroutil a v Německu se nepojede vůbec, ale to není vinou onoho střídání.

V roce 2017 by se tak mohlo jet v Imole a následně by docházelo ke střídání obou okruhů.

„S Imolou jsme měli dobrou zkušenost,“ řekl Ecclestone. „Mohla by se vrátit, jakmile vyprší smlouva s Monzou na konci roku 2016. Imola navrhuje střídání s Monzou. Můžeme to udělat. Chci hlavně zajistit, že Itálie zůstane v kalendáři F1. Ale zatímco jsem se setkal s Imolou, o Monze jsem měsíc nic neslyšel.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Pirelli v Rakousku nevylučuje jednu zastávku

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.